استان ها > سیستان و بلوچستان

کاندیداها و هوادارانشان اخلاق انتخاباتی را رعایت کنند

ورگ/سیستان و بلوچستان فرماندار دلگان سیستان و بلوچستان گفت: کاندیداها و هوادارانشان در موعد تبلیغات و رقابت انتخاباتی باید با اخلاق به پیش بروند و از تخریب همدیگر اجتناب کنند.

مجتبی شجاعی در گفت و گو با ورگ بیان کرد: انتخابات مظهر تجلی حضور مردم در نظام اسلامی و بستری است که در آن رقابت سیاسی با هدف خدمت به مردم و در چارچوب قانون و در پرتو اخلاق اسلامی معنا و مشروعیت می یابد.

وی ادامه داد: توجه به اینکه نامزدهای انتخاباتی بازیگر اصلی عرصه انتخابات هستند در این میان، پرهیز از بداخلاقی، تخریب و هتک حرمت جریانات، اقوام و مذاهب و کاندیداهای نمایندگی مجلس، از جریانات و سلایق مختلف می تواند سلامتی کامل انتخابات را در پی داشته باشد.

فرماندار دلگان اظهار داشت: با توجه به شروع فعالیت های تبلیغی نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی، انتظار می‌رود نامزدها و هوادارانشان در فعالیت‌های تبلیغی خودشان، به مفاد قانون انتخابات بالاخص فصل ششم این قانون که شامل ماده ۵۶ الی ۶۵ هست و مختص تبلیغات انتخاباتی است توجه داشته باشند.

شجاعی تصریح کرد: قطعاً فعالیت های تبلیغی نامزدها در هیئت‌ اجرایی و هیات های نظارت و بازرسی مورد رصد قرار می‌گیرد و اگر خدای ناکرده تخلف صورت گیرد، برابر قوانین و مقررات اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.

رئیس هیئت اجرایی انتخابات در شهرستان دلگان گفت: امیدوار هستیم که با رعایت اخلاق مداری و قانونمداری از سوی نامزدهای انتخاباتی، مجریان، ناظران و همه افرادی که به نوعی دست اندرکار انتخابات هستند، بتوانیم انتخابات پرشور و پرنشاطی در دوم اسفندماه داشته باشیم.

شجاعی گفت: نامزدها در تبلیغات خود مطلقا خدمات نظام و مسایل امنیتی و دفاعی کشور و مسایل قومیتی، اعتقادی و دینی استان و کشور را زیر سئوال نبرند و از دادن وعده های غیر ممکن پرهیز نمایند.

فرماندار دلگان اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در همین زمینه فرمودند:«آنچه در انتخابات لازم است، رقابت سالم است؛ رقابت بدون تهمت‌زنی و بدگوئی به یکدیگر است.» بنابراین همه نامزدها باید با رقابت سالم، مراقب ایجاد فضای خصومت و تهمت‌زنی باشند و اجازه سوءاستفاده به فرصت‌طلبان را ندهند.
شجاعی افزود: انتخابات ‌های مهمی را در پیش رو داریم و از مدت‌ها قبل دشمنان با برنامه‌ریزی به دنبال عدم حضور گسترده مردم در این عرصه‌ی مهم هستند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *