استان ها > گیلان

کارگاه تدوین سیپای تالاب امیرکلایه برگزار می شود

ورگ/گیلان سرپرست معاونت آموزشی – پژوهشی پژوهشکده محیط زیست جهاددانشگاهی از برگزاری دومین کارگاه تدوین و اجرای برنامه ارتباطات، آموزش، مشارکت و آگاهی افزایی(سیپا) تالاب امیرکلایه خبر داد.

نیلوفر عابدین زاده در گفت وگو با ورگ، تالاب امیرکلایه را یکی از سه تالاب بین المللی استان گیلان دانست و اظهار کرد: این تالاب به واسطه ویژگی های منحصر به فرد زیستگاهی به عنوان یک زیستگاه امن توسط کنوانسیون رامسر ثبت بین المللی شده و تحت حفاظت و مدیریت قرار دارد.

وی افزود: به منظور اجرایی کردن توصیه کنوانسیون رامسر مبنی بر «تدوین برنامه ارتباطات، آموزش، مشارکت و آگاهی افزایی»، حفاظت و بهره برداری خردمندانه از تالاب امیرکلایه در دستور کار سازمان حفاظت محیط زیست و اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان قرار گرفته است.

سرپرست معاونت آموزشی – پژوهشی پژوهشکده محیط زیست جهاددانشگاهی، از برگزاری دومین کارگاه تدوین و اجرای برنامه ارتباطات، آموزش، مشارکت و آگاهی افزایی(سیپا) تالاب امیرکلایه خبر داد و گفت: این کارگاه با همکاری پژوهشکده محیط زیست جهاددانشگاهی و اداره کل حفاظت محیط زیست استان گیلان فردا، ۲۰ آبان در لاهیجان برگزار می شود.

عابدین زاده با اشاره به تدوین برنامه مدیریت جامع زیست بومی تالاب بین المللی امیرکلایه، یادآور شد: در برنامه های چهارم، پنجم و ششم توسعه سازمان حفاظت محیط زیست با همکاری سایر دستگاه ها و ذی نفعان اصلی برای حفاظت و احیای تالاب های حساس کشور موظف به پیاده سازی مدیریت زیست محیطی شده است.

وی با تاکید بر لزوم دستیابی به تعاریف مشترک و همگرایی در راستای حفظ و احیای تالاب امیرکلایه، خاطرنشان کرد: به دنبال اجرای چشم انداز ۲۰ ساله حفاظت و احیای تالاب مذکور هستیم.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code