استان ها > قم

پیکر مطهر هفت شهید گمنام در قم تشییع شد

پیکر مطهر هفت شهید گمنام دوران هشت سال دفاع مقدس در سالروز شهادت امام جعفرصادق (ع) درقم تشییع و تدفین شد.

به گزارش ورگ، نماز شهدا شهدا توسط آیت الله نوری همدانی اقامه شد و پس از طواف پیکر مطهر شهدا گرد ضریح مطهر حضرت معصومه (س)، مراسم تشییع شهدای گمنام همراه با مرثیه سرایی و عزای شهادت امام صادق (ع) با حضور گسترده مردم شهیدپرور قم از حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) آغاز و تا میدان جانبازان ادامه داشت.

نماینده ولی فقیه و تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س)، استاندار قم، احمد امیر آبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسؤولان استانی در این مراسم حضور داشتند.

دو شهید در تیپ ۸۳ امام جعفر صادق (ع) واقع در بلوار غدیر و یک شهید نیز در پردیس حضرت معصومه (س) دانشگاه فرهنگیان واقع در شهرک امام خمینی (ره) و دو شهید نیز در مجتمع یاوران مهدی (عج) خاکسپاری می‌شوند.

دو شهید دیگر نیز صبح روز دوشنبه در پایگاه پدافند هوایی حضرت معصومه (س) خاکسپاری خواهند شد.

دو شهید بزرگوار مجتمع یاوران مهدی (ع)، یکی ۱۹ ساله مربوط به عملیات رمضان در شرق بصره، سال ۶۱ و دیگری ۱۷ ساله مربوط به عملیات محرم در منطقه شرهانی و سال ۶۱، است.

دانشگاه فرهنگیان نیز میزبان شهید ۱۷ ساله تفحص شده در عملیات محرم، منطقه شرهانی در سال ۶۱ است و دو شهید ۲۱ ساله تفحص شده در جزیره بوارین، عملیات ایذایی والفجر سال ۶۴ و منطقه شلمچه، عملیات کربلای پنج در سال ۶۵ در محل تیپ ۸۳ طلاب رزمی تبلیغی امام جعفر صادق (ع) هستند.

شهدای بی نشان پایگاه پدافند هوایی حضرت معصومه (س) نیز حدوداً ۲۷ ساله و ۱۷ ساله هستند که در تک زبیدات در سال ۶۷ و عملیات رمضان، شرق بصره در سال ۶۱ به شهادت رسیده اند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *