استان ها > یزد

پیام امام جمعه یزد بمناسبت قیام مردمی دهم فروردین ۵۷ در یزد

ورگ/یزد امام جمعه یزد اعلام کرد: روز دهم فروردین ۱۳۵۷، روز یادآوری حماسه عظیم نهضت مردمی دینی مردم یزد در براندازی رژیم ستمگر شاهنشاهی و پشتیبانی از رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی قدس سره شریف است.

آیت الله «محمدرضا ناصری» نماینده مقام معظم رهبری در استان و امام جمعه یزد در پیامی به مناسب قیام مردم یزد در روز دهم فروردین ماه سال ۱۳۵۷ آورده است؛ روز دهم فروردین ماه روز یادآوری حماسه عظیم نهضت مردمی دینی مردم یزد در براندازی رژیم ستمگر شاهنشاهی و پشتیبانی از رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی قدس سره شریف است؛ دهم فروردین ماه روزی است که برای همیشه در تاریخ مبارزات مردم ایران خاصه مردم شریف یزد در خاطره‌ها خواهد ماند، روزی که آیت الله شهید صدوقی قهرمانانه سینه خود را سپر کرد و به مزدوران مسلح فریاد زد؛ اگر قرار است سینه‌های مردم توسط گلوله‌های شما شکافته شود، اول سینه من را بشکافید  و رژیم با همه سٌبعیّتش بعضی از جوانان ما را به خاک و خون کشید و برگی از جنایت خود را در این مرز و بوم رقم زد. 

وی در بخش دیگری از این پیام اضافه کرده است: خاطره این روز باید همچنان در سینه ها باقی بماند و نسل به نسل به آیندگان منتقل شود. نوجوانان و جوانان باید بدانند که در روز دهم فروردین سال ۵۷ چه اتفاقی در شهرستان افتاده است و چه فداکاری هایی شده است. اگر چه امسال مراسمی به همین مناسبت برگزار نمی‌شود ولی مطمئناً ماجرای آن روز توسط کسانی که بیاد دارند، برای جوانان ما نقل خواهد شد. 

امام جمعه یزد در پایان نیز اظهار کرده است: همچنین روز دوازدهم فروردین ماه روز جمهوری اسلامی که نشان داد، آن فداکاریهای مردم در قم، تبریز، یزد، تهران و دیگر بلاد منجر به آزادی ایران عزیز و برقراری روز نظام مقدس جمهوری اسلامی شد که می توان گفت اولین حکومت دینی با نظام مردم سالاری دینی است که توسط بنیان گذار آن خمینی کبیر(رحمت الله علیه) که دلیرانه و قهرمانانه در پیشاپیش صف انقلاب ایستاد فریاد زد و با طاغوت معامله نکرد و نهضتش را مقتدرانه به جلو برد و رهبری انقلاب را به تمام و کمال اجرا نمود در تاریخ پایه گذاری شده است؛ این روز که از ایام الله است باید گرامی داشته شود، خداوند درجات این مرد بزرگ را که عالیست متعالی فرماید و توفیق پیروی از مرام و شیوه زندگی او را به همه عنایت فرماید.»

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *