استان ها > خراسان رضوی

پلمب 26 واحد صنفی متخلف در نیشابور

ورگ/خراسان رضوی فرمانده انتظامی نیشابورگفت: 26 واحد صنفی متخلف طی 48 ساعت گذشته در این شهرستان پلمب شدند.

سرهنگ حسین دهقان‌پور در گفت‌وگو با ورگ عنوان کرد: طی 48 ساعت گذشته از 107 واحد صنفی بازدید به عمل آمد، که به 31  واحد صنفی متخلف به دلیل بی‎توجهی به هشدارها و عدم رعایت دستورالعمل‎های صادر شده تذکر و از تعداد 18 مورد تعهد اخذ گردید و برای 11 مورد اخطار پلمب صادر و 26 واحد صنفی نیز به دلیل عدم توجه به تذکر و اخطارهای داده شده پیشین پلمب شدند.

وی ادامه داد: برخی از این واحدها به دلیل عدم رعایت پروتکل‎های بهداشتی صادر شده از سوی ستاد کرونا و تعدادی به علت تبلیغات غیر مجاز و دیگر مسائل پلمب شده‎اند، اما بیشترین واحدهای پلمب شده مربوط به باغسراهایی بودند که عرضه قلیان داشتند.

دهقان‌پور یادآور شد: اگر چه به تمامی این واحدها در گذشته به صورت کتبی تذکر داده شده اما متاسفانه بی‎توجه بودند و رعایت نکردند، برخی از مکان‌های دیگری که پلمب شدند صنوف ضایعاتی بوده که اموال مسروقه داشتند و مورد شناسایی قرار گرفتند.

وی اظهار کرد: اگرچه صنوف ضایعاتی باید دارای دوربین و دفتر ثبت باشند و تمامی اجناسی که خریداری می‌‎شوند به همراه کد ملی فرد فروشنده یادداشت شود اما گاه این نکات رعایت نمی‎شود.

فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور افزود: اقداماتی که اخیرا در سطح شهرستان نیشابور صورت گرفته در راستای ارتقای امنیت اجتماعی و همچنین اجرای مصوبات ستاد مقابله با کرونا بوده است، طرح بازدید و نظارت واحدهای صنفی متخلف به صورت مستمر در سطح شهرستان اجرا می‎شود.

دهقان‌پور بیان کرد: بدون شک پلیس در کنار نیروهای بهداشت شهرستان خواهد بود و ضمن اجرای دقیق مصوباتی که از سوی ستاد مبارزه با کرونای شهرستان به این فرماندهی اعلام شود، با کسانی که بخواهند سلامت مردم را به خطر بیندازد به جد برخورد خواهد کرد و با متخلفان هیچ مماشاتی نخواهد داشت.

وی در پایان از کشف چهار دستگاه کولر گازی قاچاق از یک دستگاه اتوبوس در ابتدای محور نیشابور به مشهد به ارزش ریالی 670 میلیون ریال خبر داد و گفت: برنامه‎ها و اقدامات کنترلی و نظارتی پلیس از صنوف به صورت مداوم ادامه داشته و در این راستا از عموم شهروندان می‎خواهیم در صورت مشاهده هرگونه تخلف، موضوع را از طریق مرکز فوریت‎های 110 به پلیس اطلاع دهند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code