استان ها > اصفهان

پلمب ۱۱ واحد اقامتی متخلف در استان اصفهان

ورگ/اصفهان مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان، روزهای پایانی اسفندماه اعلام کرد که پذیرش مسافر در تمام مجموعه‌های گردشگری و واحدهای اقامتی استان ممنوع است. استاندار اصفهان نیز گفت: اگر با اشخاصی که به صورت غیرقانونی خانه اجاره می‌دهند مواجه شویم، آن‌ها را برای خدمت‌رسانی به بیمارستان‌های مرجع کرونا معرفی می‌کنیم. با این حال تا امروز ۱۱ واحد اقامتی از این دستور سرپیچی کرده و اقدام به پذیرش مسافر کرده‌اند.

 مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان در گفت‌وگو با ورگ اظهار کرد: با توجه به اینکه طی ابلاغی به تمام مراکز گردشگری در زمینه ممنوعیت پذیرش گردشگر اطلاع رسانی شده بود و این مراکز باید تا اطلاع ثانوی از پذیرش مسافر خودداری می‌کردند، بنا به دستور قضایی ۲۰ اسفندماه یک واحد خدمات گردشگری و یک واحد اقامتگاه بومگردی در شهرستان خور و بیابانک که به صورت غیرمجاز اقدام به پذیرش مسافر کرده بودند، بعد از هماهنگی اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان خور و بیابانک با دادستانی و اداره اماکن نیروی انتظامی، پلمب شدند.

فریدون اللهیاری ادامه داد: پس از اینکه کارشناسان ارشد اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان در کمیته‌های بازرسی ستاد اجرایی خدمات سفر استان نیز نظارت بر تأسیسات گردشگری را در ۲۴ شهرستان استان اصفهان در دستور کار خود قرار دادند، طی روزهای دوم و سوم فروردین ماه بیش از ۸ مجموعه شامل یک مهمانپذیر، یک خانه مسافر، چهار خانه استیجاری و ۲ بنگاه مشاور املاک در شهر اصفهان که به صورت غیر قانونی به گردشگران ورودی به استان خدمات اقامتی ارائه می‌دادند شناسایی و مطابق قانون پلمب شدند.

وی خاطر نشان کرد: امروز، مطابق با دوشنبه چهارم فروردین ماه نیز پیرو ممنوعیت فعالیت واحدهای گردشگری تفریحی و اقامتی و بنا بر دستور العمل ستاد مقابله با ویروس کرونا و مکاتبات صورت گرفته با تأسیسات گردشگری، طی بازرسی مشترک دادستانی، پلیس اطلاعات و امنیت عمومی و حوزه گردشگری اداره  میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان آران و بیدگل، یک واحد متخلف در کویر مرنجاب شناسایی و با اخذ دستور قضائی پلمب شد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان تأکید کرد: مطابق با مصوبات ستاد مبارزه با بیماری کرونا، هرگونه ارائه خدمات به گردشگران در پهنۀ استان اصفهان تا اطلاع ثانوی ممنوع است و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد. شهروندان نیز می‌توانند در صورت مشاهدۀ هرگونه تخلف در واحدهای اقامتی استان اصفهان آن را به شماره‌های ۰۳۱۳۲۶۸۱۰۳۴ الی ۳۵  گزارش دهند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *