استان ها > کهگیلویه و بویراحمد

پرداخت تسهیلات به موسسات قرآنی در دستور کار قرار دارد

ورگ/کهگیلویه و بویراحمد استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: وام تسهیلات به خانه ها و موسسات قرآنی و دارلقرآن ها در دستور کار قرار دارد.

“حسین کلانتری” در این دیدار با اشاره به جایگاه والای خانه ها و موسسات قرآنی، افزود: باتوجه به شیوع ویروس کرونا و رعایت فاصله گذاری اجتماعی استفاده از فضای مجازی می تواند در بسط، گسترش و ترویج فرهنگ قرآنی موثر باشد.
وی تصریح کرد: حتما موسسات قرآنی و سازمان تبلیغات با استفاده از فضای مجازی در نشر و ترویج فرهنگ قرآنی و آموزه های دینی در سطح استان بیش از پیش تلاش کنند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد مشارکت دارالقرآن ها و موسسات قرآنی در اجرای طرح کمک های مومنانه در جریان شیوع ویروس کرونا را قابل تقدیر دانست.
کلانتری از ساخت و احداث پنج موسسه آموزشی و قرآنی دو منظوره در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و اظهار کرد: قرار است در یک شیفت فعالیت های آموزشی را داشته و در شیفت دیگر فعالیت های قرآنی را انجام دهند.
وی از انعقاد تفاهم نامه ای با سازمان دارالقرآن کشور خبر داد و تاکید کرد: عملیات اجرایی این پنج مدرسه با همکاری سازمان دارالقرآن کریم کشور به زودی آغاز می شود.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: وام تسهیلات به خانه ها و موسسات قرآنی و دارلقرآن ها در دستور کار قرار دارد.
کلانتری بیان کرد: در تلاشیم که بتوانیم با استفاده از تسهیلات کرونایی به این خانه های قرآنی و مراکز قرآنی کمک کنیم.
وی تصریح کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد هرچند یک درصد خاک کشور را داراست اما ۲۰ درصد انرژی، ۱۰ درصد منابع آبی، ۱۰ درصد آب و منابع طبیعی و به نسبت جمعیت بیشترین تعداد شهید در کشور را داراست.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: مردم استان در حمایت از نظام، انقلاب و آرمان های امام(ره) سنگ تمام گذاشتند و اکنون زمان آن است که با کمک به توسعه استان جبران کنیم.
کلانتری با بیان اینکه مردم این استان شایسته بهترین خدمات هستند، تاکید کرد: ولایت مداری و تبعیت از فرامین اهل بیت در میان مردم تمام شیعه استان زبانزد است.
وی حمایت از فعالیت های قرآنی و دارالقرآن ها را مهم و یکی از دغدغه های خود دانست و ادامه داد: این موضوع در اولویت کاری ما قرار دارد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: برای ترویج آموزه ها و باورهای دینی به ویژه میان جوانان و نسل آینده باید بیشتر تلاش کنیم و در این راستا نیازمند فرهنگ سازی هستیم.
کلانتری از اختصاص ۵ هزار جلد قرآن کریم از سوی استانداری و ۵ هزار جلد از سوی سازمان دارالقرآن کشور به استان خبر داد و تصریح کرد: این ۱۰ هزار جلد قرآن طی تفاهم نامه ای در آینده نزدیک به استان اختصاص داده خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون یک هزار و ۷۰ خانه قرآنی شهری و روستایی در سطح استان داریم که نیازمند کمک و حمایت هستند، اظهار کرد: در سطح استان ما کمک می کنیم و حامی خانه های قرآن و دارالقرآن ها خواهیم بود.
“حجت الاسلام مهدی اخوان صباغ” رئیس سازمان دارالقرآن کشور نیز در این نشست از پیگیری ها و حمایت های استاندار کهگیلویه و بویراحمد از موسسات قرآنی، دارالقرآن ها و خانه های قرآن استان به صورت ویژه تشکر کرد.
وی تاکید کرد: اختصاص بودجه و حمایت ویژه از مجتمع بزرگ دارالقرآن یاسوج که پیشرفت فیزیکی خوبی داشته از سوی استاندار قابل تقدیر است.
رئیس سازمان دارالقرآن کشور بیان کرد: برای اختصاص بودجه به موسسات قرآنی، دارالقرآن ها و خانه های قرآن استان به ویژه مناطق روستایی و کم برخوردار تلاش می کنیم.
اخوان صباغ با بیان اینکه موسسات قرآنی نیازمند حمایت هستند، ادامه داد: از تعداد ۱۹ موسسه قرآنی و دارالقرآنی که در استان داشتیم در این ایام کرونا در جمع آوری و توزیع کمک های مومنانه نقش موثری داشتند.
وی از حمایت ویژه خانه های قرآنی در استان خبر داد و تصریح کرد: باتوجه به ظرفیت های خوبی که در این استان وجود دارد از جمله نیروی انسانی توانمند، حافظان و قاریان قرآن که جزو استان های برتر است در تلاشیم که حمایت ویژه شکل بگیرد.
رئیس سازمان دارالقرآن کریم کشور با تاکید بر اینکه حمایت از خانه ها و موسسات قرآنی مدنظر است، اظهار کرد: موسسات قرآنی پس از شیوع ویروس کرونا در سطح کشور به موضوعات اجتماعی و فعالیت های جهادی ورود کردند.
اخوان صباغ خاطرنشان کرد: ۱۴۰۰ موسسه قرآنی در این ایام در سراسر کشور به جمع آوری کمک های خیرخواهانه و توزیع آن ها در مناطق محروم و کمتر برخوردار مشغول بودند.
به گزارش ورگ، عصر امروز “حجت الاسلام مهدی اخوان صباغ” رئیس سازمان دارالقرآن کشور با “حسین کلانتری” استاندار کهگیلویه و بویراحمد دیدار و گفت و گو کرد.
گفتنی است؛ “حشمت الله صمیمی دوست” معاون اقتصادی استاندار و “حجت الاسلام سید رضا افتخاری” مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی نیز در این دیدار حضور داشتند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code