استان ها > خراسان جنوبی

پایش مستمر اطرافیان افراد مبتلا و بهبود یافته کرونا

ورگ/خراسان جنوبی رئیس مرکز بهداشت بیرجند از انجام اقدامات پیشگیرانه بری اطرافیان افراد مبتلا، بهبود یافته و فوت شده به دلیل کرونا ویروس در بیرجند خبر داد.

امیرمهدی زنگویی مطلق، امروز جمعه ۲۳ اسفند، اظهار کرد: تیم‌های بهداشتی مرکز بهداشت بیرجند، به طور روزانه و مستمر پیگیر مراقبت از بیماران بهبود یافته کرونا و بررسی اطرافیان افراد مبتلا، بهبود یافته و فوت شده بر اثر کرونا از نظر شک به کرونا با مراجعه به درب منازل آنان( با هماهنگی قبلی) حتی در روزهای تعطیل هستند.

وی با تاکید بر جایگاه آموزش بهداشت و اینکه اهمیت اجرای برنامه‌های آموزشی در پیشگیری از کرونا، کمتر از ارائه خدمات درمانی نیست خاطرنشان کرد: در مراجعه به درب منازل این افراد، تحویل بسته آموزشی و ارائه نکات آموزش لازم با تاکید براینکه در منازل بمانیم و توصیه به رعایت بهداشت فردی، تنفسی و اجتماعی توسط اعضای این تیم صورت می‌پذیرد.

به گزارش ورگ، رئیس مرکز بهداشت بیرجند با بیان اینکه اطرافیان بیماران مبتلا به کرونا از نظر داشتن علائم اولیه مورد بررسی قرار می‌گیرند و موارد شناسایی شده مشکوک ارجاع فوری می‌شوند، گفت: تحویل تب سنج به اطرافیان بیماران برای اندازه گیری تب و توجیه سنجش تب روزانه در دو نوبت به مدت دو هفته و پیگیری روزانه توسط کارشناسان تیم مراقبت دیگر اقدامی است که انجام می‌شود.

زنگویی مطلق با تاکید بر اینکه همواره توصیه به ماندن در منازل برای پیشگیری و کنترل کرونا ویروس صورت می‌پذیرد، افزود: با نظارت کارشناس بهداشت محیط، گندزدایی و ضدعفونی منازل بیماران مثبت کرونا نیز انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: پیگیری و مراقبت از بیماران ترخیص شده از بیمارستان نیز توسط کارشناسان و مراقبین سلامت به صورت روزانه انجام می‌شود.

رئیس مرکز بهداشت بیرجند یادآور شد: رعایت تمامی اصول بهداشتی به خصوص شستشوی مرتب و صحیح دست‌ها، رعایت آداب سرفه و عطسه، عدم روبوسی و دست ندادن با دیگران، عدم حضور غیرضروری در مکان‌های پرتردد و تجمعی، عدم استعمال قلیان، توجه به علائم بیماری در خود و اطرافیان و همچنین استراحت در منزل در صورت داشتن علائم بیماری به تمامی شهروندان توصیه می‌شود.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code