استان ها > گیلان

پایش بیش از یک میلیون گیلانی در اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا

ورگ/گیلان استاندار گیلان اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا را دارای نتایجی مثبت خواند و از پایش و غربالگری ۴۲ درصدی جمعیت استان تا زمان حاضر خبر داد و گفت: تاکنون یک میلیون و ۷۳ هزار نفر در گیلان پایش شده‌اند.

ارسلان زارع امروز در جلسه ویدئو کنفرانس با وزیر بهداشت و درمان در دانشگاه علوم پزشکی استان، با قدردانی از اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا در گیلان، اجرای این طرح را دارای نتایج مثبتی خواند و اظهار کرد: در خصوص کرونا، راهکارهای پیشگیری و جلوگیری از انتقال این ویروس از طریق رسانه ملی، رسانه‌های مکتوب و مجازی و همچنین فعالان اجتماعی و بسیجیان اطلاع رسانی گسترده‌ای صورت گرفته است.

استاندار گیلان افزود: در اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا، سازماندهی مناسبی در خصوص بسیجیان، بهورزان و مراقبین سلامت در همه شهرستان‌ها انجام شده به گونه‌ای که بیش از سه هزار نفر از بهورزان و مراقبان سلامت و بالغ بر ۷۵۰۰ نفر از بسیجیان برای اجرای این طرح ساماندهی و مورد آموزش قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه این تعداد از نیروی انسانی از آغاز اجرای طرح فعالیت خود را با جدیت دنبال کردند، ادامه داد: با گذشت سه روز از اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا، ۴۲ درصد از جمعیت گیلان مورد غربالگری قرار گرفتند.

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به اینکه تاکنون یک میلیون و ۷۳ هزار نفر در گیلان پایش شده‌اند،افزود: امیدواریم این میزان تا پایان امروز به یک میلیون و ۳۵۰ هزار نفر افزایش یابد.

زارع از پایش بیش از ۵۰ درصدی جمعیت برخی شهرستان‌های گیلان در اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا خبر داد و گفت: این مهم با برنامه‌ریزی‌های موثر و همکاری مناسب مردم محقق شده و امیدواریم تا اوایل هفته آینده در شهرستان‌های کم جمعیت پایش کامل انجام شود.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه بر اساس برنامه ریزی‌ها تا ۲۶ اسفندماه جاری کل جمعیت استان پایش می‌شوند، خاطرنشان کرد: این طرح را می‌توان در سایر استان‌های کشور نیز اجرایی کرد.

وی گفت: خوشبختانه امروز در بیمارستان رازی رشت ۵۰ تخت خالی برای پذیرش مبتلایان به ویروس کرونا بوده و بسترهای لازم برای درمان بیماران وجود دارد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code