استان ها > گیلان

پایان فرآیند رای گیری یازدهمین دوره انتخابات مجلس در گیلان/آغاز شمارش آرا

ورگ/گیلان استاندار گیلان با اشاره به اتمام فرآیند رای گیری در گیلان، گفت: اعلام نتایج آرای ۱۰ حوزه انتخابیه استان به غیر از رشت فردا تا قبل از ظهر اعلام رسمی می‌شود، در شهرستان رشت به دلیل تعدد کاندیداها و تعداد زیاد شعب، اعلام رسمی نتایج اندکی زمان‌بر خواهد بود و تا ساعت اولیه یکشنبه اعلام شود.

ارسلان زارع دقایقی قبل در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد انتخابات استان گیلان، ضمن قدردانی از حضور و مشارکت مردم آگاه و فهیم گیلان در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: با تلاش و کوشش عوامل اجرایی و پوشش بسیار مناسب همکاران رسانه‌ای مردم شریف گیلان از ساعات نخست رای گیری تاکنون در جریان فرآیند رای گیری قرار گرفتند.

استاندار گیلان افزود: به سبب برنامه ریزی خوبی که صورت گرفته بود همه ۲۵۵۹ شعب اخذ رای در گیلان راس ساعت ۸ صبح عملیات رای گیری و اخذ آرا را از مردم آغاز کردند و بدون توقف در مناطق روستایی تا ساعت ۲۲ ادامه یافت و در مناطق شهری هم تا ساعت ۲۳ تمدید شد.

وی با بیان اینکه یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در امنیت و سلامت کامل برگزار شد که جا دارد از مشارکت مردم عزیز و آگاه گیلان تشکر و قدردانی کنم، گفت: تا ساعت ۲۳ انتخابات در شهرهای استان تمدید شد اما اگر چنانچه حوزه انتخابیه‌ای مراجعه کننده داشته باشد، افراد به داخل شعبه هدایت می‌شوند و پس از اتمام اخذ رای از آنان، با حضور عوامل اجرایی و نظارتی شمارش آرا آغاز می‌شود.

زارع تصریح کرد: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته همه عوامل اجرای اعم از نمایندگان فرماندار، نماینده شعب، بازرسان، محافظین صندوق، عوامل نظارتی و امنیتی در مجموع ۴۵ هزار نفر می‌شوند که فرآیند برگزاری انتخابات را به عهده داشتند.

استاندار گیلان ادامه داد: نگرانی‌هایی از بابت شبکه مواصلاتی داشتیم که همه شعب رای توانستند از ساعات آغاز رای‌گیری به صورت ‌آنلاین به شبکه ارتباطی سامانه جامع انتخابات کشور متصل شدند.

وی ضمن قدرداتی از مردم عزیز، همه اعضای هیات اجرایی، فرمانداران، بخشداران، نمایندگان فرماندار، نیروی انتظامی، سپاه، بسیج، اصحاب رسانه و خبرنگاران و سایر عوامل که تدارکات و پشتیبانی انتخابات را برعهده داشتند، گفت: از نامزدهای انتخاباتی که زمینه شور و اشتیاق انتخابات را فراهم کردند و همچنین نماینده ولی فقیه در استان، ائمه جمعه، اصحاب هنر، ورزشکاران، احزاب و فعالین سیاسی، نویسندگان و سایر کسانی که با حضور در شعب اخذ رای زمینه درخشان بودن این حضور را فراهم کردند، تشکر و قدردانی می‌نماییم.

زارع با بیان اینکه شعب روستایی هم اکنون در حال شمارش آرا هستند، تصریح کرد: در شعب شهری که مراجعه کننده نداشته باشند آغاز شمارش آرا صورت می‌گیرد و سایر شعب هم پس از اخذ رای با دقت کامل شمارش آرا را آغاز خواهند کرد.

استاندار گیلان با بیان اینکه اعلام نتایج آرای ۱۰ حوزه انتخابیه استان به غیر از رشت فردا تا قبل از ظهر اعلام رسمی می‌شود، اضافه کرد: شهرستان رشت به دلیل تعدد کاندیداها و تعداد زیاد شعب، اعلام رسمی نتایج اندکی زمان‌بر خواهد بود، ولی تمام تلاش مان این است تا ساعت اولیه یکشنبه اعلام شود.

وی تاکید کرد: مردم به شایعاتی مبنی بر اعلام نتایج توجه نکنند و اعلام رسمی را از رسانه‌های رسمی که منبع آنها فرمانداری‌ها و ستاد انتخابات استان هستند، دنبال کنند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code