استان ها > کهگیلویه و بویراحمد

پایانه‌های مسافربری کهگیلویه و بویراحمد تعطیل شدند/اجاره خانه‌های شخصی به مسافران ممنوع

ورگ/کهگیلویه و بویراحمد معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: تمامی پایانه های عمومی مسافربری استان از امروز ۲۴ اسفندماه ۹۸ تا اطلاع ثانوی تعطیل هستند.

عزیز فیلی در نشست شورای ترافیک استان، افزود: درشرایط فعلی به دلیل شیوع ویروس کرونا در سطح کشور از جمله استان کهگیلویه و بویراحمد، مسافرت در اکثر استان های کشور به ویژه این استان ممنوع است.

وی اظهارکرد: این شورا برای مقابله با ویروس کرونا و بنا به پیشنهاد حوزه اقتصادی استانداری به اعمال محدودیت تردد در برخی از معابر شهرهای یاسوج و دهدشت اقدام می کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: اجاره خانه‌ شخصی به مسافران در استان ممنوع است و خانه ‌های شخصی مسافرپذیر در کهگیلویه و بویراحمد توسط میراث فرهنگی شناسایی می‌ شوند و با آنها برخورد قانونی خواهد شد.

فیلی تصریح کرد: تمامی پایانه های عمومی مسافربری استان از امروز ۲۴ اسفندماه ۹۸ تا اطلاع ثانوی تعطیل هستند و فعالیت کلیه شرکت های حمل و نقل مسافر استان، ناوگان عمومی برون شهری اعم از اتوبوس، مینی بوس و سواری کرایه برون شهری در تمامی مسیرهای درون استانی و برون استانی از همین تاریخ متوقف است.

وی ادامه داد: تاکسی های درون شهری به صورت شیفت کاری به فعالیت خود می پردازند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: در موارد استثنایی و پیش بینی شده اعزام اتوبوس و خودروهای سواری با تمهیدات لازم انجام می شود.

فیلی اظهار کرد: برای مقابله با ویروس کرونا و از محل اعتبارات عمرانی یک میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافت و برای تجهیز مراکز درمانی به لوازم بهداشتی مورد نیاز در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار داده شد.

به گزارش ورگ به نقل از روابط عمومی استانداری کهگیلویه و بویراحمد، وی بیان کرد: این موضوع یک بحران ملی است و در صورت رعایت شهروندان و همکاری مردم می توان به ریشه کنی آن در یک ماه آینده پایان داد ولی در صورت عدم رعایت مسائل بهداشتی و همکاری مردم ممکن است عملیات مقابله با این ویروس ماه ها به طول انجامد و به اقتصاد کشور ضربه بزند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code