استان ها > گیلان

پاسخگویی ۴۵۰۰ روحانی به مسائل تربیتی و فرهنگی دانش‌آموزان در شبکه شاد

ورگ/گیلان مشاور عالی وزیر و دبیر کمیته همکاری‌های وزارت آموزش و پرورش و حوزه‌های علمیه گفت: با اجرای طرح امین ۴۵۰۰ روحانی در برنامه‌های مدارس حضور می‌یابند و امسال با شیوع کرونا قرار است این روحانیون با عضویت در شبکه شاد پاسخگوی مسائل تربیتی و فرهنگی دانش‌آموزان باشند.

علیرضا حاجیان‌زاده امروز در ارتباط ویدئو کنفرانسی با آیت‌الله فلاحتی، نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به رویکرد تبلیغی کمیته همکاری‌های وزارت آموزش و پرورش و حوزه‌های علمیه در سال تحصیلی جدید، اظهار کرد: با اجرای طرح امین ۴۵۰۰ روحانی در برنامه‌های مدارس حضور می‌یابند و امسال با شیوع کرونا قرار است این روحانیون با عضویت در شبکه شاد پاسخگوی مسائل تربیتی و فرهنگی دانش‌آموزان باشند.

مشاور عالی وزیر و دبیر کمیته همکاری‌های وزارت آموزش و پرورش و حوزه‌های علمیه با بیان فعالیت  ۶۰۰۰ روحانی در طرح هجرت که به صورت خرید خدمت انجام می‌شود، افزود: این نیروها در مناطقی که آموزش و پرورش با کمبود نیرو مواجه است به کارگیری خواهند شد.

وی با اشاره به جذب ۷۰۰ طلبه وظیفه در سال گذشته، گفت: در سال تحصیلی جدید نیز ۲۰۰۰ طلبه وظیفه در سراسر کشور با آموزش و پرورش همکاری می‌کنند که با طی دوره‌های ضمن خدمت به مدت ۵۴ ساعت وارد مدارس می‌شوند.

مشاور عالی وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر ضرورت پاسخگویی به شبهات و تبیین فرهنگ نماز و عفاف خاطرنشان کرد: در این راستا دوره معارف مهدوی برای ۵۵۰ هزار فرهنگی برگزار شد.

محمد رحمتی، مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان نیز در این نشست با اشاره فعالیت‌های متنوع آموزش و پرورش در زمینه‌های تربیتی اظهار کرد: بهره‌مندی از نیروهای روحانی در مدارس مکمل فعالیت‌های آموزش و پرورش است.

وی با اشاره به برنامه ریزی آموزش و پرورش در زمینه ارتقای فرهنگ دینی در سطوح مختلف، اظهار کرد: خوشبختانه با مساعدت نماینده ولی فقیه در گیلان تاکنون جلسات تفسیر نهج البلاغه و کارگاه‌های فرهنگی با حضور مربیان مهدهای کودک با حضور آیت‌الله فلاحتی برگزار شده است.

رحمتی با اشاره به همکاری حدود ۲۰۰ روحانی و طلبه حوزه‌های علمیه استان با مدارس گیلان اشاره کرد و افزود: مشارکت و تعامل منطقی مجموعه کادر آموزشی مدارس با طلاب و روحانیان می‌تواند زمینه تحقق اهداف تربیتی را همگام با آموزش مهیا نماید.

گفتنی است؛ جلسه کمیته همکاری حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش با علیرضا حاجیان‌زاده مشاور عالی وزیر آموزش و پرورش و دبیر ستاد همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش با آیت‌الله رسول فلاحتی به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *