استان ها > گیلان

وقوع 6 درصد حوادث جاده‌ای کشور در گیلان

رئیس پلیس راه و راهور ناجا با بیان اینکه گیلان از 4 درصد راه‌های کشور برخوردار است، گفت: 6 درصد تصادفات کشور در راه‌های گیلان اتفاق می‌افتد و این استان 4 درصد تلقات جاده‌ای کشور را به خود اختصاص داده است.

به گزارش ورگ، سردار سیدتیمور حسینی امروز در کمیسیون ایمنی حمل و نقل راه‌های استان که در استانداری گیلان برگزار شد، با بیان اینکه گیلان از چهار درصد راه‌های کشور برخوردار است، اظهار کرد: گیلان در مقایسه با کشور 2 درصد از آزادراه‌ها، 2 درصد از بزرگراه‌ها، یک درصد از راه‌های اصلی، 3 درصد راه‌های فرعی و 5 درصد راه‌های روستایی را به خود اختصاص داده است.

رئیس پلیس راه و راهور ناجا با بیان اینکه گیلان 3 درصد جمعیت کشور را داراست، افزود: 6 درصد تصادفات کشور در راه‌های گیلان اتفاق می‌افتد و این استان 4 درصد تلقات جاده‌ای کشور را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه 4 درصد ترددهای کشور در گیلان جریان دارد، گفت: 73.5 کیلومتر سرعت متوسط در گیلان بوده است.

حسینی با بیان اینکه مجموع حوادث ترافیکی قابل پیش‌بینی و پیشگیری است، تصریح کرد: در وقوع تصادف سه عنصر جدی «راه»، «وسیله نقیله»، و «انسان» دخالت دارند و همچنین «مدیریت» از دیگر مولفه تاثیرگذار در ایجاد تصادف است.

رئیس پلیس راه و راهور ناجا با اشاره به اینکه آمارها تحلیل‌های ما را پسا وقوعی کرده است، بیان کرد: باید با تحلیل کیفی و برآوردها، پیش بینی‌ها را به سمت پیشا وقوعی سوق دهیم که این امر مستلزم مطالعات جدی است. در این زمینه گیلان به عنوان استان پایلوت برای تحلیل آماری و مطالعه میدانی انتخاب شده است که پس از اربعین این طرح اجرایی می‌شود.

وی اضافه کرد: گیلان استانی است که به شدت به کارهای فرهنگی پاسخ مثبت می‌دهد، لذا هر چه در زمینه آموزش حوادث جاده‌ای سرمایه گذاری شود، نتیجه موثر دارد.

حسینی خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم با فراهم آوری زیرساخت‌های هوشمندسازی، حوادث ترافیکی را به کنترل درآوریم.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code