استان ها > گیلان

وضعیت مطلوب آب گیلان/ جای نگرانی نیست

ورگ/گیلان مدیرعامل آب منطقه ای گیلان گفت: برای تامین آب کشاورزی و آب خام استان جای هیچ نگرانی نیست.

وحید خرمی امروز در گفت و گو با خبرنگاران در شرکت آب منطقه ای گیلان، وضعیت آب کشاورزی در استان گیلان را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: در حال حاضر حجم ذخیره سد سفیدرود حدود ۷۵۰ میلیون مترمکعب است که تا پایان فصل آبیاری مشکلی جهت تأمین آب کشاورزی در شبکه سفیدرود نخواهیم داشت.

وی در خصوص وضعیت آب سدشهربیجار خاطرنشان کرد: حجم مخزن این سد در حال حاضر حدود ۸۰ میلیون متر مکعب است که با این شرایط در زمینه تأمین آب خام تصفیه خانه بزرگ گیلان نیز جای نگرانی نیست.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان با اشاره به سردهنه سازی ۴۳۸ سردهنه خاکی در سطح استان گیلان، افزود : برخی از سردهنه ها به دلیل سیلابی بودن رودخانه ها تا سه  مرحله ساخته شدند و مشکل اصلی تأمین آب کشاورزی در خارج از شبکه سفیدرود در اراضی سنتی آبخور است.

وی با اشاره به طرحهای عمرانی آب استان تصریح کرد: سد مخزنی پلرود با پیشرفت فیزیکی حدود ۷۳ درصد در حال اجراء است که امیدواریم با تزریق منابع مالی به پیمانکار پروژه و تسریع در انجام عملیات، تا پایان سال ۹۹ آبگیری آزمایشی صورت گیرد.

خرمی اظهار کرد: سد های لاستیکی در حال حاضر از پیشرفت خوبی برخوردارند و در صورت تأمین اعتبار حدود ۴۰ میلیارد تومان، شاهد بهره برداری تعدای از این طرحها تا پایان سال خواهیم بود.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code