استان ها > گیلان

وزش باد گرم در گیلان/ افزایش ۵ تا ۱۰ درجه ای دما

ورگ/گیلان کارشناس هواشناسی گیلان از وزش باد گرم طی روزهای آینده خبر داد و اظهار کرد: دمای هوای گیلان پنج تا ۱۰ درجه گرم تر می شود.

یوسف میره جینی در گفت وگو با ورگ، با بیان اینکه آسمان گیلان در اولین روز از زمستان بسیار مطلوب بود، اظهار کرد: از اواخر وقت امشب شاهد جنوبی شدن جریانات و وزش باد گرم در ارتفاعات و دامنه ها هستیم.

وی منجیل با ۱۹ درجه سانتی گراد و ماسوله با چهار درجه سانتی گراد را به ترتیب گرم ترین و سردترین نقاط استان در بین ایستگاه های هواشناسی طی ۲۴ ساعت گذشته دانست و افزود: بیشینه دمای هوای رشت نیز طی امروز ۱۴ درجه سانتی گراد به ثبت رسیده است.

کارشناس هواشناسی گیلان از افزایش نسبی دمای هوا از فردا تا پایان هفته خبر داد و گفت: فردا و پس فردا آسمانی صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد گرم پیش بینی می شود.

میره جینی با بیان اینکه وزش باد گرم در برخی ساعات شدت می یابد، خاطرنشان کرد: از روز سه شنبه تا پنجشنبه شاهد وزش باد گرم در نواحی جلگه ای و افزایش پنج تا ۱۰ درجه ای دمای دما خواهیم بود.

وی از شهروندان خواست از روشن کردن آتش در جنگل ها و دامنه کوه ها خودداری کنند و یادآور شد: در صورت روشن کردن آتش حتما از خاموش شدن کامل آن اطمینان حاصل کنید. همچنین احتمال شکستن درختان و ابنیه های موقتی وجود دارد لذا دستگاه های مدیریتی تمهیدات لازم را بیاندیشند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code