استان ها > اصفهان

ورود سامانه گرمایی به دشت کاشان

ورگ/اصفهان رییس اداره هواشناسی کاشان گفت: تحلیل نقشه‌های هواشناسی بیانگر حاکم شدن جو ناپایدار است که از روز دوشنبه به دشت کاشان وارد شده و تا روز شنبه آینده موجب افزایش دما و کاهش رطوبت در بیشتر نقاط شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل می‌شود.

عباس ارغوانی در گفت‌وگو با ورگ، اظهار کرد: ناپایداری جوی باعث می‌شود که دمای دشت کاشان از ۳۱ درجه سانتی گراد در روز دوشنبه  با ۶ درجه افزایش به ۳۷ درجه و رطوبت هوا نیز از ۶۰ واحد به ۳۵ واحد در روز شنبه هفته آینده برسد.

وی با اشاره به کاهش رطوبت هوا، افزود: بنا به تفسیر نقشه‌های هواشناسی، پدیده غالب جوی، از عصر روز دوشنبه به صورت قسمتی ابری با احتمال بارش رگباری و  پراکنده در مناطق کوهستانی و مرتفع شهرستان کاشان پیش‌بینی می‌شود که بارش‌های رگباری با حجم زیاد در مدت‌زمان کم همراه با آذرخش است.

رییس اداره هواشناسی کاشان، تأکید کرد: با توجه به وزش بادهای فصلی و ایجاد گرد و خاک، افراد حساس و بیماران قلبی و ریوی از منزل خارج نشوند و کوهنوردان با توجه به شرایط ناپایدار آب و هوا قبل از حرکت پیش‌بینی‌های لازم را داشته باشند.

وی تصریح کرد: گلخانه داران با توجه به وزش باد شدید و نسبتاً شدید در نوبت بعد از ظهر، نسبت به استحکام سازه‌ها، پوشش و پنجره آن اطمینان حاصل کنند. همچنین سم‌پاشی مزرعه‌های جو و گندم و گلستان‌های گل محمدی و انگورستانها در شرایط مناسب انجام شود.

ارغوانی افزود: با توجه به پوشش گیاهی مناطق کوهستانی و ورزش باد شدید، مرتع‌داران شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل از حضور در مناطق ییلاقی خودداری کنند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code