استان ها > گیلان

وجود ۵۶۶ واحد تولیدی راکد در رشت

فرماندار شهرستان رشت گفت: در شهرستان رشت ۵۶۶ واحد تولیدی راکد وجود دارد که از این میزان ۴۳۹ واحد مربوط به حوزه صنعت، معدن و تجارت است، ۱۲۵ واحد هم مربوط به حوزه جهادکشاورزی و دو واحد هم مربوط به حوزه فعالیت میراث فرهنگی و گردشگری است.

به گزارش ورگ، میرشمس مؤمنی‌زاده امروز در جلسه شورای رفع موانع تولید شهرستان رشت، اظهار کرد: ۱۰ هزار و ۵۷۰ واحد تولیدی فعال در شهرستان رشت داریم که از این تعداد هزار و ۱۶۶ واحد با اشتغال ۴۵ هزار و ۹۳۰ در حوزه صنعت، معدن و تجارت، همچنین ۲۶۲۱ واحد با اشتغال ۶۲۹۵ نفر در حوزه فعالیت جهاد کشاورزی و ۶۷۸۳ واحد با اشتغال ۶۹۱۶ واحد مربوط به حوزه فعالیت میراث فرهنگی است.

فرماندار شهرستان رشت افزود: در شهرستان رشت ۵۶۶ واحد تولیدی راکد وجود دارد که از این میزان ۴۳۹ واحد مربوط به حوزه صنعت، معدن و تجارت است، ۱۲۵ واحد هم مربوط به حوزه جهاد کشاورزی و دو واحد هم مربوط به حوزه فعالیت میراث فرهنگی و گردشگری است.

وی ادامه داد: تسهیلات پرداختی به واحدهای تولیدی در شهرستان رشت در حوزه اشتغال پایدار روستایی از سقف ۱۰۶ میلیارد تومان مبلغ ۱۸۸ میلیارد تومان با تعهد اشتغال ۹۹۹ نفر پرداخت شده که شامل ۸۳ درصد پرداختی است.

مؤمنی زاده بیان کرد: در حوزه طرح فراگیر از سقف ۲۲۲ میلیارد تومان شهرستان، مبلغ ۴۳ میلیارد و ۲۶۳ میلیون تومان معادل ۱۹ درصد با تعهد اشتغال ۴۱۹ نفر پرداخت شده است.

فرماندار شهرستان رشت بیان کرد: ۱۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان با بهره‌مندی ۸۵۰ نفر هم تسهیلات اشتغالزایی به نهادهای حمایتی نظیر کمیته امداد و بهزیستی شهرستان رشت پرداخت شده است. در حوزه مشاغل خانگی مبلغ ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان با بهره‌مندی ۵۷۶ نفر پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: تعداد ۷۰ واحد تولیدی مطابق با مصوبات کارگروه رونق تولیدی با مبلغ ۴۱ میلیارد و ۲۲۰ میلیون تومان جهت رفع مشکلات واحدهای تولیدی شهرستان به بانک‌های عامل معرفی شدند.

مؤمنی زاده اضافه کرد: اگر بناست در سالی که به نام «رونق تولید» مزین است، در ارتباط با ساماندهی رونق، رونق اقتصادی، افزایش تولید، بهبود معیشت، ایجاد اشتغال را شاهد باشیم، طبیعتاً باید از تولیدکنندگان و سرمایه گذاران حمایت کنیم تا ان‌شاالله شاهد رشد و تحول در این حوزه باشیم.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code