استان ها > همدان

واحدهای شارژ گاز مایع خودروها به بیرون از شهر منتقل شوند

ورگ/همدان فرماندار شهرستان رزن گفت: در زمینه شارژ گاز مایع خودروها واحدهای صنفی شهرستان باید تجهیزات شارژ خودرو و واحد خود را به بیرون از شهر انتقال دهند و در صورت شارژ خودرو در داخل شهر با توجه به خطرآفرین بودن برای خود و رانندگان و دیگران با متخلفان صنفی برخورد خواهد شد.

سیدرضا سلامتی ظهر یکشنبه یکم دی ماه در کارگروه تنظیم بازار شهرستان رزن، با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه کالا در شهرستان نداریم، افزود: کالاهای تنظیم بازار نیز در سطح شهرستان با قیمت مناسب توزیع می شود.

وی با بیان اینکه با هماهنگی اتحادیه مربوطه و اتاق اصناف، واحدهای صنفی موظف هستند تخم مرغ را به صورت کیلویی به مشتریان عرضه کنند که قیمت مصوب هر کیلو ۸۹۰۰ تومان است، اظهار کرد: وظیفه اصلی تک تک اعضای کارگروه نظارت مستمر بر بازار است و مسائل حاشیه ای در زمینه جو روانی بر بازار نباید نظارت ها را تحت الشعاع قرار دهد.

سلامتی ضمن قدردانی از کسبه متعهد شهرستان در کاهش تخلفات صنفی نسبت به سال قبل ادامه داد: برخی افراد انفجار قیمت ها را بعد از اصلاح قیمت بنزین بر جامعه القا می کردند که با توجه به نظارت ها و گشت های مشترک خوبی که در سطح کلان و در سطح شهرستان اتفاق افتاد، این موضوع مدیریت شد.

فرماندار شهرستان رزن خاطرنشان کرد: طی بازرسی از سطح بازار پیش بینی و آینده نگری اقلام کالاهای اساسی نیز مانند میزان جوجه ریزی ماهیانه یا تهیه و تأمین میوه شب عید در دستور کار قرار داده شده است.

وی بیان کرد: با توجه به رتبه سوم شهرستان در استان در زمینه پایش و رصد و ثبت انبارها در سامانه جامع انبارها، واحدهای صنفی عمده فروشی، صنعتی، معدنی، کشاورزی، مرغداری ها، بخش خصوصی و دولتی جا مانده با اطلاع رسانی دقیق و آموزش های لازم و دعوت از کارشناسان استان در سطح شهرستان نسبت به تبیین کامل موضوع و ثبت ورود و خروج کالا اقدام کنند.

رئیس کارگروه تنظیم بازار شهرستان رزن گفت: خوشبختانه عامل توزیع انواع لاستیک در سطح شهرستان نسبت به توزیع لاستیک تنظیم بازار اقدام می کند و مردم می توانند درخواست هر نوع لاستیکی را براساس سامانه ای که از سوی وزارت صمت اطلاع رسانی می شود، ثبت کنند.

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان رزن هم با ارائه گزارشی ار عملکرد ۹ ماهه این اداره اظهار کرد: از تعداد ۱۰ هزار و ۴۷۸ مورد بازرسی از واحدهای توزیعی، تولیدی، خدماتی و صنعتی، ثبت ۴۹۱ پرونده تخلف با تعداد تخلفات مکشوفه ۵۵۷ مورد و ارزش ریالی بیش از یک میلیارد انجام و به شعبه تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

سهیلی به مهمترین عناوین تخلف در ۹ ماهه امسال اشاره کرد و افزود: ۱۵۳ مورد گرانفروشی، ۱۴ مورد قاچاق کالا، ۱۲۸ مورد عدم درج قیمت، ۱۷۲ مورد کم فروشی و تقلب و ۸۲ مورد سایر تخلفات بوده است.

وی به مهمترین کالا وخدمات نیز گریزی زد و بیان کرد: انواع گوشت گرم و منجمد، نان، انواع سیگار، حمل و نقل مسافران، انواع کود شیمیایی، انواع برنج ایرانی و خارجی، میوه و تره بار، انواع روغن نباتی، آرد، لبنیات و لوازم یدکی بوده است.

سهیلی به تعداد بازرسی از نانوایی های سطح شهرستان اشاره کرد و یادآور شد: از ۲۱۳۰ مورد بازرسی ۱۲۸ مورد پرونده ثبت شده و در حوزه قاچاق کالا از تعداد ۲۸ مورد گشت مشترک ۱۴ فقره پرونده تشکیل شده و به تعزیرات حکومتی ارسال شده که به بیش از ۹۷ درصد پرونده ها رسیدگی شده است.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code