استان ها > گیلان

واحدهای راکد گیلان به مرحله فعالیت برسند

ورگ/گیلان استاندار گیلان، با بیان اینکه واحدهای نیمه فعال باید به ظرفیت اسمی و واحدهای راکد نیز به مرحله فعالیت برسند، افزود: واحدهای تملک شده بانک‌ها، باید طی مدت سه ماه تعیین شده واگذار و این فرآیند با جدیت تسریع شود.

ارسلان زارع در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان گیلان، با اشاره به شرایط کشور و ضرورت تلاش مضاعف مدیران دستگاه‌های اجرایی و فعالان اقتصادی و بخش خصوصی در جهت تحقق شعار راهبردی «جهش تولید»، اظهار کرد: در پرداخت تسهیلات رونق تولید سال گذشته به ۱۶۴۳ طرح، با مبلغ ۱۵۵۴ میلیارد تومان، رشد ۱۴۶ درصدی نسبت به سال ۹۷ را شاهد بودیم که موفقیت چشمگیری است.

وی بر لزوم پیگیری پیوسته دبیرخانه کارگروه رفع موانع تولید استان و ایجاد هماهنگی میان دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل تاکید و تصریح کرد: انتظار ما این است تا با اقدامات موثرتر و برنامه‌ریزی مدون، در تعداد و میزان تسهیلات پرداختی به طرح‌های تولیدی و صنعتی، جایگاه برتر کشوری را در سال جاری کسب کنیم.

نماینده عالی دولت در گیلان بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌های موجود واحدهای تولیدی به ویژه در شهرک‌های صنعتی استان و دستیابی به ظرفیت اسمی تعیین شده و فراتر از آن را مورد تاکید قرار داد و گفت: با استفاده از ظرفیت‌های موجود درون واحدها می‌توان میزان بهره‌وری بخش خصوصی را با اعطای تسهیلات مورد نیاز و سرمایه در گردش افزایش داد.

زارع، با بیان اینکه واحدهای نیمه فعال باید به ظرفیت اسمی و واحدهای راکد نیز به مرحله فعالیت برسند، افزود: مجددا یادآور می‌شوم که واحدهای تملک شده بانک‌ها، باید طی مدت سه ماه تعیین شده واگذار و این فرآیند با جدیت تسریع شود.

وی با تاکید بر اینکه سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی در انجام وظایف و ماموریت‌های خود باید چابک‌تر عمل کنند، متذکر شد: پاسخ استعلام‌ها از سوی دستگاه‌ها باید تا حدامکان به صورت برخط و با استفاده از بسترهای الکترونیکی صورت گیرد؛ چراکه فراهم سازی زمینه دولت الکترونیک، سرعت عمل و شفافیت را به دنبال دارد.

استاندار گیلان تصریح کرد: انتظار دارم دستگاه‌ها با ارتباطات موثر و همکاری با یکدیگر، موانع پیش رو را برطرف کنند تا شاهد رضایتمندی تولیدکنندگان و فعالان بخش خصوصی باشیم.

زارع، با اشاره به بالاتر بودن میزان مصرف انرژی در کشورمان از میانگین جهانی، توصیه های بزرگان دینی و مسئولان ارشد کشور مبنی بر ضرورت صرفه جویی در مصرف انرژی را یادآور شد و گفت: انتظار می‌رود در ایام پیک مصرف خصوصا در فصل تابستان، میزان مصرف اشتراکات خانگی، مدیریت شود.

وی در خاتمه سخنانش با تاکید بر برنامه‌ریزی و اطلاع‌رسانی زمان قطعی‌های احتمالی برق به واحدهای تولیدی و صنعتی که فعالیت ۲۴ ساعته دارند، ابراز امیدواری کرد که در این راستا شاهد همکاری واحدهای تولیدی درخصوص مدیریت مصرف و صرفه جویی انرژی باشیم.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code