استان ها > خراسان جنوبی

هیچ شهری در خراسان جنوبی وضعیت سفید ندارد / تدوین برنامه محدودسازی

ورگ/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی گفت: هیچ شهری در استان در وضعیت سفید قرار ندارد و با توجه به اختیارات استانی مناطق قرمز، باید برنامه محدودسازی توسط دانشگاه علوم پزشکی تدوین و پس از تصویب در ستاد استانی کرونا، برای وزیر کشور ارسال شود.

محمدصادق معتمدیان در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا اظهار کرد: علی‌رغم همه توصیه‌ها و ابلاغ پروتکل‌های بهداشتی، متاسفانه آمار ابتلا به کووید ۱۹ ، میزان بستری و تعداد فوتی‌ها در خراسان جنوبی افزایش یافته است.

به گزارش ورگ، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، وی افزود: هیچ شهری در استان در وضعیت سفید قرار ندارد و با توجه به اختیارات استانی مناطق قرمز، باید برنامه محدودسازی توسط دانشگاه علوم پزشکی تدوین و پس از تصویب در ستاد استانی کرونا، برای وزیر کشور ارسال شود.

معتمدیان ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی باید برنامه محدودسازی را طی ۴۸ ساعت آینده آماده و ارائه کند که این محدودیت پس از تصویب، طی یک هفته اعمال و در صورت نیاز تمدید خواهد شد.

وی با اشاره به مصوبه ستاد ملی کرونا مبنی بر الزامی شدن استفاده از ماسک، یادآور شد: از ۱۵ تیر به مدت ۱۵ روز استفاده از ماسک در اماکن عمومی پرتردد و سرپوشیده مناطق قرمز و نارنجی الزامی است و این موضوع شامل همه ادارات، بانک‌ها، وسایل حمل و نقل عمومی و سایر مکان‌ها می‌شود.

استاندار خراسان جنوبی افزود: مسئولیت این الزام بر عهده مسئولین ادارات، مالکان اماکن و مراکز خدمات است و در صورت تخلف، پس از دوبار تذکر، فعالیت این مراکز به مدت یک هفته تعطیل خواهد شد.

معتمدیان خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا و دستور رئیس جمهور، وزارت صمت مکلف است نسبت به تولید و توزیع ماسک ارزان ‌قیمت، بادوام و قابل شست و شو اقدامات و تسهیلات لازم را فراهم آورده و مواد اولیه را در اختیار تولیدکنندگان ماسک قرار دهد.

معتمدیان گفت: در این مرحله نسبت به کیفیت ماسک سخت‌گیری وجود ندارد و قرار نیست ماسک گران قیمت یا N95 تولید شود و باید از ظرفیت گروه‌های جهادی و خیرین برای تامین ماسک اقشار کم‌درآمد جامعه استفاده کرد.

وی ادامه داد: با توجه به این که فصل پاییز و شیوع آنفلوانزا را در پیش داریم، باید از اکنون برای افزایش ۳۰ درصدی تخت‌های آی.‌سی.‌یو پیش ‌بینی‌های لازم صورت پذیرد تا بیمارستان‌های استان با کمبود تخت مواجه نشوند.

استاندار خراسان جنوبی، تشویق مردم به خریدهای اینترنتی را ضروری برشمرد و افزود: باید زیرساخت‌های خرید اینترنتی را تقویت کنیم تا حضور مردم در مراکز تجاری کاهش یابد.

وی یادآور شد: دستگاه‌های اجرایی استان، نسبت به الزام استفاده از ماسک نظارت جدی داشته باشند تا خدمت‌رسانی به مردم بدون آسیب انجام شود.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code