سیاسی > حقوقی و قضایی

هیچ‌یک از کارکنان دستگاه قضا حق ورود به مسائل سیاسی ندارند

رئیس‌کل دادگستری لرستان گفت: از مسائل جناحی و جریانات سیاسی در دستگاه قضایی پرهیز شود.

به گزارش ورگ منطقه لرستان، جعفر بدری در جمع قضات دادسرا و دادگاه‌های عمومی و انقلاب و تجدیدنظر استان با اشاره به پرهیز از هرگونه جناح‌بازی و ورود به مسائل سیاسی در دستگاه قضائی استان، اظهار کرد: امروز دستگاه قضا اجازه ورود به مسائل سیاسی را به هیچ‌کس در درون دستگاه نمی‌دهد و هیچ‌یک از کارکنان دستگاه قضا حق ورود به این مقوله را ندارند.

وی با توضیح این مطلب که کار در دستگاه قضائی مهم و معتبر است، خاطرنشان کرد: کارکنان، مدیران و همه نیروهای بخش‌های مختلف دستگاه قضائی به‌لحاظ ایجاد سیستم‌های الکترونیکی بایستی از این ظرفیت استفاده نهایی و کامل را ببرند و روی آوردن به سبک سنتی قدیمی را کنار بگذارند.

بدری بر مبارزه جدی با دارندگان سلاح‌های غیرمجاز تاکید کرد و افزود: داشتن سلاح در منزل کاری نهی شده است و مردم نباید جان و مال خود را با این قبیل سلاح به خطر بیاندازند.

رئیس‌کل دادگستری لرستان با اشاره به دارندگان سلاح‌های مجاز که استفاده غیرمعمول و غیرمجاز از سلاح‌ها می‌کنند، تاکید کرد: شکارچیانی که سلاح مجاز دارند و محیط زیست را به مخاطره می‌اندازند و باعث از بین بردن نمونه‌های نادر و دیگر گونه‌های جانوری می‌شوند، بایستی پروانه آن‌ها ابطال شود.

وی از دادستان‌ها خواست اجازه به‌کارگیری سلاح مجاز برای صید حیوانات را ندهند و با مرتکبین برخورد قاطع و بازدارنده داشته باشند.

بدری با اشاره به این موضوع که دقت و رسیدگی به موقع به پروندهای ماده ۴۷۷ قانون آئین دادرسی کیفری را بایستی با سرعت بیشتری انجام داد، اضافه کرد: پذیرش آن‌ها نوعی تکلیف است که بایستی در اسرع وقت انجام پذیرد تا حقوق مردم تضییع نشود.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code