استان ها > گیلان

هیات امناء مساجد مانع شور حسینی(ع) جوانان نشوند

نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید براینکه بگذارید جوانان در مساجد شور حسینی(ع) سر دهند، گفت: مساجد به روی جوانان بسته نشود ضمن اینکه جوانان باید با اهالی مسجد مهربان باشند.

به گزارش ورگ، آیت الله رسول فلاحتی امروز در گردهمایی بزرگ اصحاب مسجد استان به مناسبت روز جهانی مسجد در مصلای امام خمینی(ره) رشت با اشاره به اینکه بالاترین هنر این است که انسان با خالق خود رابطه برقرار کند اظهار کرد: اصحاب مسجد هنرمند هستند زیرا با خانه خدا رابطه دارند.

وی، پیامبران الهی را در راس هنرمندان عالم عنوان کرد و افزود: اصحاب مسجد از بهترین انسان ها هستند زیرا اگر بخواهیم انسان خوب پیدا کنیم باید به رابطه او با مسجد بنگریم.

امام جمعه رشت با بیان اینکه اهالی مسجد همه از خوبان هستند، تصریح کرد: رابطه با مسجد یکی از محورهای انسان با عدالت محسوب می شود ضمن اینکه در کنار بهترین ها نشستند از جمله ویژگی های اهالی مسجد است.

فلاحتی، حضور در مسجد را افتخار دانست و بیان کرد: مسجد بهترین مکان و جایگاه برای خودسازی است زیرا هیچ مرکزی جامع تر، فراگیرتر و آماده تر از مسجد برای خودسازی نیست.

وی ادامه داد: آنها که می گویند مامور نیستیم مردم را به بهشت ببریم در فهم دین قصور دارند زیرا ما ماموریم مردم را به بهشت رهنمون کنیم.

نماینده ولی فقیه در گیلان بر جذب حداکثری اهالی مسجد به ویژه جوانان تاکید کرد و گفت: جوانان و بانوان با حجاب با رفتار، اخلاق، کردار و روابط اجتماعی خود مردم را به حضور در مسجد دعوت کنند.

فلاحتی با اشاره به اینکه جوانان مسجدی باید اهل مطالعه به ویژه قرآن باشند، خاطرنشان کرد: به کانون ها و پایگاه های مساجد توصیه می کنم رابطه خود با کتاب های شهید دستغیب و مطهری را مستمر و مستحکم کنند.

وی، خواستار برپایی مراسم مذهبی با حضور جوانان در مساجد شد و اظهار کرد: از روحانیون، هیات امنا و متولیان مساجد می خواهم به جوانان و نوجوانان برای عزاداری ماه محرم و صفر کمک کنند.

امام جمعه رشت با تاکید براینکه بگذارید جوانان در مساجد شور حسینی(ع) سر دهند، بیان کرد: مساجد به روی جوانان بسته نشود ضمن اینکه جوانان باید با اهالی مسجد مهربان باشند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code