استان ها > گیلان

هوای گیلان تا اوایل هفته آینده سرد و بارانی است

مدیرکل هواشناسی گیلان با بیان اینکه سامانه بارشی جدید میهمان روزهای پایانی هفته است، گفت: موج بارشی دیگری اوایل هفته منطقه را تحت تاثیر قرار می دهد و در برخی مناطق بر شدت بارندگی ها افزوده خواهد شد.

محمد دادرس در گفت وگو با ورگ، با اشاره به ورود سامانه بارشی به منطقه، اظهار کرد: هوای گیلان از امروز به تدریج سرد و بارانی می شود و به تناوب تا اوایل هفته آینده ادامه دارد.

وی با بیان اینکه شرایط جوی ناپایدار صبح روز پنجشنبه از منطقه خارج و هوا پایدار می شود، افزود: سامانه ناپایدار جدید از عصر و شب پنجشنبه وارد منطقه می شود و تا جمعه ادامه دارد.

مدیرکل هواشناسی گیلان بارش شدید باران، وزش باد و احتمال آبگرفتگی معابر، بالا آمدن آب رودخانه ها و رانش زمین در برخی مناطق را از پدیده های جوی غالب تا پایان هفته دانست و متذکر شد: موج بارشی دیگری اوایل هفته منطقه را تحت تاثیر قرار می دهد و در برخی مناطق بر شدت بارندگی ها افزوده خواهد شد.

دادرس از کاهش دمای هوا طی روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده خبر داد و اضافه کرد: انتظار داریم دمای هوای استان کاهش قابل ملاحظه داشته باشد.

وی از شهروندان به ویژه گردشگران خواست از قرار گرفتن در کنار رودخانه ها خودداری کنند و یادآور شد: بهره برداران بخش کشاورزی هم تمهیدات لازم را برای جلوگیری از خسارات احتمالی بیندیشند.

به گزارش ورگ، دریا طی این مدت با ارتفاع موج بین 20 تا 70 سانتیمتر برای فعالیت های صید و صیادی نامناسب است.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code