استان ها > ایلام

همکاری 350 دانش‌آموز با نهادهای خدمات رسان و امدادرسان در ایام اربعین

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان ایلام از همکاری 350 دانش‌آموز در ایام اربعین حسینی با نهادهای خدمات رسان و امدادرسان خبر داد.

به گزارش ورگ، حجت‌الاسلام و المسلمین «محسن کلانتری» با بیان اینکه فرهنگیان استان ایلام به مدت یک هفته می‌توانند عازم سفر معنوی اربعین حسینی شوند، اظهار کرد: ۳۵۰ دانش‌آموز ایلامی در ایام اربعین حسینی با نهادهای خدمات رسان و امدادرسان در راستای ارائه خدمات به زوار فعالیت خواهند داشت.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش ‌و پرورش ایلام افزود: فرهنگیان استان اعم از نیروهای آموزشی و اداری می‌توانند در ایام اربعین حسینی سال جاری با درخواست مرخصی به سفر عتبات عالیات عازم شوند.

کلانتری تصریح کرد: سفر معنوی اربعین حسینی برای فرهنگیان باید به‌گونه‌ای باشد که به مشکلی در زمینه فعالیت آموزشی مدارس ایجاد نشود و بر همین اساس اعزام معلمان به پیاده‌روی اربعین حسینی به تشخیص مدیر مدرسه و یا بر اساس قرعه خواهد بود به‌نحوی‌که هیچ‌گونه خللی به سیستم آموزشی مدارس وارد نگردد.

وی با اشاره به اینکه در ایام اربعین حسینی نیز گروه‌های دانش‌آموزی در حوزه فعالیت‌های اجتماعی همیار و یاریگر سایرهای نهادهای خدمت رسان خواهند بود، گفت: این دانش آموزان با عنوان همیار پلیس، همکار نیروهای هلال‌احمر، راهنمایی زوار اربعین حسینی و استقبال و پذیرایی از زوار فعالیت خواهند داشت.

معاون پرورشی فرهنگی آموزش ‌و پرورش استان ایلام با بیان اینکه این دانش آموزان در 4 حوزه مختلف در ایام اربعین حسینی فعالیت خواهند داشت، یادآور شد: 40 دانش‌آموز در شهر مهران، 60 دانش‌آموز در شهر ایلام در ایام اربعین حسینی به زوار خدمت‌رسانی خواهند کرد.

کلانتری با اشاره به اینکه درمجموع 350 دانش‌آموز در ایام اربعین در نقاط مختلف استان و مسیرهای منتهی به مرز مهران با نیروی امدادرسان و خدمات رسان همکاری خواهند داشت، ابراز کرد: خوابگاه دانش‌آموزی در شهر ایلام نیز با ظرفیت پذیرش 120 نفر در شبانه‌ روز آماده استقبال از دانش آموزان زائر اربعین حسینی است.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code