استان ها > گیلان

همایش پیاده روی خانوادگی در بندر آستارا برگزار شد

ورگ/گیلان بیست و سومین همایش پیاده روی خانوادگی با پخش زنده از برنامه صبح و نشاط شبکه سه و با حضور مردم ورزش دوست بندر آستارا در این شهرستان برگزار شد.

در این همایش شرکت کنندگان با سردادن شعارهایی چون در جستجوی سلامت پیاده باید رفت، دکتر جسم شما، ورزش ورزش و دکتر روح شما، ورزش ورزش مسیر حدود سه کیلومتری میدان نماز(فرمانداری) تا طرح سالم سازی سفیر امید را پیمودند.

کم تحرکی در جامعه زنگ خطر است

سیدعبدالحمید احمدی در این همایش، اظهار کرد: ورزش ارزان ترین وسیله برای کسب سلامتی، نشاط و یک زندگی بهتر است.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه جمعیت کشور ۵۱ درصد فعالیت ورزشی داشته و ۴۱ درصد ورزش نمی کنند، افزود: به افرادی که ورزش می کنند توصیه ما این است تا می توانند این مسیر را ادامه بدهند تا زندگی سالم تر و با نشاط تری داشته باشند.

وی تصریح کرد: به ۴۹ درصدی که ورزش نمی کنند توصیه ما این است برای اینکه اسیر هزینه ها و گرفتار درمان نشوند در این مسیر به صرفه ترین مسیر ورزش است.

احمدی گفت: سعی وزارت ورزش و جوانان بر این است با برگزاری همایش های پیاده روی خانوادگی و سایر برنامه ها مردم را نسبت به ورزش همگانی تشویق کند.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه انتظارات ورزات ورزش در حوزه ورزش همگانی هنوز برآورده نشده است، افزود: در تلاشیم درصد مشارکت مردمی در ورزش همگانی به بالای ۸۰ درصد برسد.

وی با بیان اینکه کم تحرکی از گرفتاری های ما در جامعه شهری است،خاطرنشان کرد: این کم تحرکی حتی در بین جمعیت روستایی نیز در حال افزایش است و این یک زنگ خطر و هشدار است.

احمدی با اشاره به اینکه کم تحرکی هزینه های درمان را افزایش می دهد،گفت: تلاش وزارت ورزش و جوانان این است زمینه های مشارکت گسترده تر مردم در فعالیت ها  و برنامه های ورزشی فراهم کند.

تلاش اداره کل ورزش گیلان بر همگانی کردن ورزش بین مردم

مریم بخشی نیز در این همایش،اظهارکرد: با حمایت های وزارت ورزش و جوانان کارهای ارزشمندی در گیلان انجام شده است.

مدیر کل ورزش و جوانان گیلان به برگزاری جام خوشه چین اشاره کرد و افزود: از استان گیلان از جای جای روستاها به این مسابقات اعزام داشتیم.

بخشی با بیان اینکه تلاش اداره کل ورزش و جوانان در گیلان این است ورزش در بین مردم همگانی شود،گفت: امیدواریم به جایی برسیم ورزش همگانی در سبد خانوادگی خانوارها  وارد شود.

ورزش همگانی توسعه یابد

ولی داداشی نیز در این همایش، اظهارکرد: مردم آستارا ورزشکار و ورزشدوست هستند.

نماینده مردم بندر آستارا در مجلس بر توسعه ورزش همگانی در جامعه تاکید کرد و افزود: ورزش در سلامتی انسان نقش مهمی دارد.

داداشی گفت: اثرات مفید فعالیت های ورزشی در پیشگیری، درمان و کنترل بیماری هایی نظیر قلبی، عروقی و تنفسی ثابت شده است.

همگانی کردن ورزش از ضرورت های جامعه سالم است

حسن رستم زاد نیز در این همایش، اظهار کرد: استقبال گرم مردم از همایش های فرهنگی ورزشی، نشانگر اشتیاق آنان به شرکت در مناسبت های مختلف است.

فرماندار بندر آستارا، همگانی کردن ورزش را از ضرورت های ایجاد جامعه سالم و با نشاط دانست و گفت: مردم باید نگاه جدی به فعالیت های ورزشی داشته باشند.

به گزارش دریافت خبر ورگ، اجرای حرکات نمایشی، روپایی با توپ و اهدای جایزه به قید قرعه شرکت کنندگان از بخش های دیگر این همایش در بندر آستارا بود.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code