استان ها > آذربایجان غربی

هشدار رئیس شبکه بهداشت ماکو نسبت به افزایش مبتلایان به کرونا در روزهای آینده

ورگ/آذربایجان غربی رئیس شبکه بهداشت و درمان ماکو گفت: در روزهای آینده به احتمال زیاد شاهد افزایش آمار مبتلایان قطعی به کرونا ویروس در شهرستان خواهیم بود.

دکتر رحیم صمدی در گفت و گو با ورگ، با اشاره به اجرای مرحله دوم طرح غربالگری تلفنی مراقبین سلامت مرکز بهداشت و درمان شهرستان افزود: تا بدین لحظه روند شیوع بیماری کرونا ویروس در منطقه شیب کمتر از حالت انتظار را به خود گرفته است اما در روزهای آینده به احتمال زیاد شاهد افزایش آمار مبتلایان قطعی به کرونا ویروس در شهرستان خواهیم بود.

وی ادامه داد: کاهش شدید آمار مبتلایان در شهرستان در گمانه اول بدین گونه است که بیماری در منطقه کنترل شده است و یا اینکه افرادی با علایم کرونا ویروس به مراکز درمانی مراجعه نکرده اند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان ماکو همچنین با تاکید بر اینکه در مرحله اول طرح غربالگری تلفنی مراقبین سلامت و مرکز بهداشت و درمان ماکو، ۱۰۸ هزار و ۲۸۰ نفر را غربالگری کردند، افزود: ۹۷.۴درصد افراد که در سامانه غربالگری وزارت بهداشت ثبت نام کرده بودند، پیگیری شده است و ۹۸ درصد کل جمعیت شهرستان غربالگری شدند.

دکتر صمدی هدف از اجرای این طرح را شکستن زنجیره سرایت و بروز کرونا ویروس در شهرستان عنوان کرد و افزود: همچنان مردم از ازدحام و تجمع در روزهای آینده پرهیز کنند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code