استان ها > گیلان

هدفگذاری ۶۰۰ میلیون دلاری صادرات غیرنفتی از گیلان

ورگ/گیلان استاندار گیلان، هدفگذاری ۶۰۰ میلیون دلاری صادرات غیرنفتی از بنادر استان تا پایان سال جاری را یادآور شد و ابراز امیدواری کرد افزون بر این میزان صادارت طی امسال صورت گیرد.

استاندار گیلان با اشاره به اهمیت منطقه آزاد انزلی و نقش آن در توسعه استان و کشور گفت: این منطقه با رویکرد جدی کاهش واردات ، رونق تولید و افزایش صادرات به کشورهای همسایه شمالی و البته تامین نیازهای منطقه ، دارای جایگاهی با اهمیت است و با تکمیل خط ریلی رشت – کاسپین، جایگاه ترانزیتی کشورمان ، ارتقاء می یابد.

ارسلان زارع در حاشیه بازدید از ۱۸ طرح توسعه ای منطقه آزاد انزلی که از طریق ارتباط تصویری با رئیس جمهوری به بهره برداری رسید، اظهار کرد: منطقه آزاد انزلی یکی از مناطق ارزشمند از مجموع هفت منطقه آزاد کشور است که به سبب موقعیت جغرافیایی، دسترسی به بازار مصرف کشورهای همسایه شمالی همچون روسیه و همچنین امکان صادرات تولیدات صنعتگران، جوانان و کارآفرینان استان نقش مهمی در توسعه گیلان و ایران اسلامی دارد.

وی افزود: منطقه آزاد انزلی با رویکرد جدی کاهش واردات، رونق تولید و افزایش صادرات به کشورهای همسایه شمالی و البته تامین نیازهای منطقه، دارای جایگاهی با اهمیت است و طی سال گذشته نیز با وجود فشارهای ناشی از تحریم ها، شاهد رشد صادرات نسبت به سال ماقبل بودیم.

استاندار گیلان هدفگذاری ۶۰۰ میلیون دلاری صادرات غیرنفتی از بنادر استان تا پایان سال جاری را یادآور شد و ابراز امیدواری کرد افزون بر این میزان صادارت طی امسال صورت گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش، با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده برای تکمیل کریدور ریلی شمال جنوب، تحقق این مهم را زمینه ساز جابجایی کالا و ترانزیت تا سقف ۱۰ میلیون تن کالا در سال از طریق خط ریلی کامل کننده این کریدور عنوان کرد و این پروژه را برای مسئولان استانی و ملی مهم خواند و گفت: پیمانکاران وعده داده اند تا نسبت به شتاب بخشی به فعالیت‌ها و تکمیل طرح تا خردادماه سال آتی، اقدام کنند.

زارع اضافه کرد: اتصال راه‌آهن به بندر کاسپین در کنار اقدامات زیرساختی منطقه آزاد از جمله اسکله رو – رو می توان حمل و نقل کالا را تسریع کرده و جایگاه ترانزیتی کشورمان را در منطقه ارتقا بخشد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code