استان ها > گیلان

نیمه افراشته شدن پرچم ایران در مرز آستارا

ورگ/گیلان پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران به مناسبت شهادت سردار قاسم سلیمانی، در منطقه مرزی آستارا نیمه افراشته شد.

جواد معیتی، شهردار بندر مرزی آستارا در گفت و گو با ورگ، اظهار کرد: شهادت سردار سرافراز اسلام، سپهبد “قاسم سلیمانی” توسط نیروهای تروریستی رژیم آمریکا، چنان تلخ است که نمی توان آن را توصیف کرد.

وی با تبریک و تسلیت شهادت این سردار بزرگ به امت اسلامی، به‌ویژه هموطنان ایران سرافراز، اظهار کرد: شهر مرزی آستارا با دارا بودن سه مرز زمینی، ریلی و دریایی، محل تردد صدها دستگاه کامیون، اتوبوس و خودروی سواری و چندین رام قطار باری و چندین فروند کشتی تجاری است که از اقصی نقاط کشور و جهان به این شهر وارد و یا خارج می شوند.

معیتی با بیان اینکه این مهم سبب شده تا روزانه شاهد ورود صدها نفر از اتباع کشورهای خارجی از قبیل، روسیه، آذربایجان ، ترکیه، گرجستان، عراق و سایر کشورها به این منطقه باشیم، ادامه داد: در همین راستا و همزمان با اعلام عزای عمومی در کشور، به مناسبت شهادت سردار سلیمانی، کلیه پرچم‌های مرتفع در ورودی‌های این شهر مرزی، برای اعلام عزا نیمه افراشته شدند.

وی اضافه کرد: در تصمیم اتخاذ شده، پرچم های به اهتزار درآمده در میله های ۵۰ متری میدان شهدای گمنام و مرز دریایی در پارک ساحلی شریعتی به حالت نیمه افراشته درآمدند.

به گزارش ورگ، همزمان با اعلام عزای عمومی در کشور، پایانه مرز زمینی آستارا نیز پرچم به اهتزار درآمده در نقطه صفر مرزی را با کشور جمهوری آذربایجان به این حالت درآورد.

پرچم محوطه مدارس این بندر مرزی نیز نیمه افراشته شد و دانش آموزان در مدارس شهرستان نیز ویژه برنامه هایی را برای گرامیداشت یاد و خاطره این شهید سرافراز برگزار کردند.

سردار سلیمانی سحرگاه جمعه (۱۳ دی ماه ۱۳۹۸) در مسیر فرودگاه بغداد و به دستور «دونالد ترامپ» رییس جمهور آمریکا با پهپادهای وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) ترور شد و به شهادت رسید.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code