استان ها > گیلان

نیازمند توجه به راه و کلام و اندیشه نورانی امام(ره) هستیم

ورگ/گیلان استاندار گیلان با اشاره به شدت دشمنی ها با انقلاب اسلامی به ویژه در ماه های اخیر، ادامه داد: در این برهه حساس نیازمند توجه به راه و کلام و اندیشه نورانی امام راحل هستیم تا اتحاد و انسجام و وفاق و همدلی خودمان را حفظ کنیم.

ارسلان زارع در جلسه هماهنگی بزرگداشت ارتحال معمار کبیر انقلاب اسلامی در استان گیلان، ضمن گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر و حماسه سوم خرداد، اظهار کرد: سوم خرداد حماسه ای غرورآفرین و از ایام الله انقلاب اسلامی است.

وی فرمایشات ارزشمند مقام معظم رهبری در روز جهانی قدس امسال را بسیار کارگشا دانست و تصریح کرد: نه تنها مردم سرافراز ایران، بلکه کشورهای بزرگ اسلامی و حتی ملت های آزادی خواه جهان نیز از بیانات و رهنمودهای رهبر انقلاب بهره مند خواهند شد.

استاندار گیلان با اشاره به گذشته سه دهه از ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره)، افزود: امروز اندیشه های تابناک این شخصیت روشن ضمیر و فرزانه نه فقط برای ملت ایران و امت اسلام، بلکه برای مردم جهان دارای درخشش  تلالو است.

زارع، با بیان اینکه سیره امام راحل سراسر الگو و اسوه است، عنوان کرد: سیره بنیانگذار کبیر انقلاب مجموعه ای از اخلاق اسلامی، کرامت انسانی، خودباوری، امیدبخشی، عزت نفظ، نظم و انضباط و فصل الخطاب قرار دادن قانون است. در واقع خصلت ها و سجایای نیک همه در سیره امام وجود دارد و باید مد نظر همگان قرار گیرد.

وی راه امام را راهی روشن و پرفروغ دانست و گفت: راه امام همان راه رهبری است که از انقلابی گری و تلاش برای عزت بخشی به اسلام و انقلاب و ملت ایران نشات می گیرد.

استاندار گیلان، با بیان اینکه دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی از همان روزهای نخست پیروزی رو به روی انقلاب و ملت قرار گرفتند، خاطرنشان کرد: این دشمنی های در عرصه های نظامی و اقتصادی در قالب جنگ تحمیلی و تحریم های ظالمانه ادامه داشته و دارد، اما دشمن امروز علیه جمهوری اسلامی جنگ جدیدی را آغاز کرده است.

زارع، با اشاره به شدت دشمنی ها با انقلاب اسلامی به ویژه در ماه های اخیر، ادامه داد: در این برهه حساس نیازمند توجه به راه و کلام و اندیشه نورانی امام راحل هستیم تا اتحاد و انسجام و وفاق و همدلی خودمان را حفظ کنیم.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) در هیچ مقطعی نسبت به آینده روشن انقلاب ناامید نشد، گفت: امروز آحاد ملت ایران وظیفه دارد با استعانت و کمک خواهی از سیره نورانی امام و بیانات حکیمانه مقام معظم رهبری رویکردهای امیدبخش و امیدآفرینانه داشته باشد تا این انقلاب و نظام عزت و تعالی روزافزون پیدا کند.

نماینده عالی دولت در گیلان، با اشاره به شیوع بیماری همه گیر کرونا و وجود محدودیت های بهداشتی در اجرای برنامه ها و بزرگداشت های ملی و مذهبی، یادآور شد: در حال حاضر امکان برگزاری تجمع میلیونی مردم در مرقد مطهر امام و برگزاری بزرگداشت های استانی ویژه مراسم ارتحال نیست لذا باید با تبیین اندیشه های معمار کبیر انقلاب به برنامه های رسانه ای و تکنولوژی های فضای مجازی غنابخشی کنیم تا نسل جوانی که امام را درک نکرده، با حیات طیبه ایشان آشنایی و انس پیا کند.

وی با تاکید بر لزوم تبلیغات محیطی پرمحتوا در راستای ۱۴ خرداد، خاطرنشان کرد: اگرچه با شیوع بیماری کرونا مواجه هستیم، اما مردم کم کم زندگی کردن با این ویروس را یاد گرفته اند و در خیابان ها حضور دارند لذا یکی از ابزارهای مناسب برای انتقال فرهنگ استفاده از المان های هنری در تبلیغات محیطی با محوریت اندیشه و سیره امام خمینی(ره) است که باید توسط شهرداران و دهیاران پیگیری شود.

زارع، با بیان اینکه در راستای بزرگداشت ایام ارتحال امام خوبی ها باید بیشتر به ظرفیت های درون استانی بپردازیم، گفت: گفت وگو با یادگاران آن دوران و مبارزان انقلابی گیلانی در رسانه ملی و فضای مجازی بسیار اثرگذار خواهد بود.

استاندار گیلان، همچنین خواستار برگزاری مسابقات مجازی فرهنگی و هنری توسط دستگاه های مرتبط شد و اضافه کرد: باید ویژه برنامه های ارتحال امام در سال جاری را در شان و موثر برای انتقال فرهنگ و اندیشه امام برگزار کنیم.

وی با بیان اینکه مردم در شب های قدر به خوبی نشان دادند که پایبند به پروتکل های بهداشتی هستند، متذکر شد: تمهیدات لازم برای برگزاری مراسمات ایام ارتحال در شهرستان سفید و کم خطر اندیشیده شود.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code