استان ها > گیلان

نیازمند تجهیز پایگاه های اورژانس محورهای مواصلاتی گیلان هستیم

ورگ/گیلان استاندار گیلان گفت: با توجه به شرایط اقلیمی، جغرافیایی و گردشگرپذیر بودن استان گیلان تجهیز پایگاه های اورژانس در همه محورهای مواصلاتی استان نیاز است.

ارسلان زارع در حاشیه بازدید از مرکز خدمات اورژانس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان در جمع خبرنگاران، با اشاره به اضافه شدن ۱۱ آمبولانس با استانداردهای جهانی با اعتباری بالغ بر ۱۷ میلیارد تومان به مجموعه آمبولانس‌های قبلی، اظهار کرد: اضافه شدن این تعداد دستگاه آمبولانس جدید به ناوگان اورژانس گیلان و توزیع آن در مناطق صعب العبور گام موثری در ارتقای کیفیت خدمات رسانی به شمار می رود و برای مردم، مسافران و گردشگرانی که در فصول مختلف سال گیلان را هدف گردشگری قرار می دهند، بسیار مفید است.

وی افزود: خدمات رسانی از طرف وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی و اورژانس به همه مردم ضروری است.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط اقلیمی، جغرافیایی و گردشگرپذیر بودن استان گیلان تجهیز پایگاه های اورژانس در همه محورهای مواصلاتی استان نیاز است که اضافه شدن این ۱۱ دستگاه به ناوگان اورژانس جای تقدیر و تشکر دارد.

زارع با بیان اینکه هم اکنون تعداد آمبولانس های مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی گیلان به ۱۳۸ دستگاه رسیده است، گفت: برای تقویت و بهبود شاخص‌های خدمات‌رسانی به خصوص در مناطق صعب العبور و پایگاه‌های جاده‌ای استان باید به تقویت ناوگان خودرویی بپردازیم.

به گزارش ورگ، در حال حاضر اورژانس گیلان دارای ۶۲ پایگاه(۲۵ شهری و ۳۷ جاده‌ای) است که در برنامه ششم توسعه تعداد ۳۱ پایگاه دیگر می‌بایست به اورژانس گیلان اضافه شود.

ناوگان اورژانس گیلان شامل ۱۳۸ دستگاه خودرو متشکل از ۱۳۵ دستگاه آمبولانس، یک فرورند بالگرد اورژانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و دو دستگاه موتورلانس است.

آیین توزیع ۱۱ دستگاه آمبولانس دو دیفرانسیل در پایگاه های اورژانس گیلان امروز با حضور استاندار و جمعی از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان در رشت برگزار شد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code