استان ها > مازندران

نیازمندی بالای کشور به مؤسسات تحقیقات تولید واکسن

رئیس سازمان نظام دامپزشکی گفت: تحقیقات واکسن در ایران بسیار ضعیف است.

محمد رضا صفری در گفت و گو با ورگ با اشاره به اینکه برنامه امسال سازمان جهانی “بهداشت دام” و شعار روز جهانی دامپزشکی “ارزش واکسیناسیون” است، تصریح کرد: تحقیقاتی اندکی هم که در کشور صورت می‌پذیرد توسط مؤسسه رازی است، نیاز به مؤسسه‌های تحقیقاتی فراوان داریم تا روی بیماری‌ها مطالعه داشته و واکسن‌های مناسب با آن تولید کنیم.

وی با بیان اینکه ارزش واکسیناسیون نیاز به توجه و پرداخت بیشتری در کشور دارد، خاطرنشان کرد: تحقیقات تولید واکسن از انجام واکسیناسیون مهم‌تر است؛ واکسیناسیون زمانی مفید خواهد بود که تحقیقات واکسن مبتنی بر بیماری‌هایی که در مناطق خودنمایی می‌کند صورت گرفته باشد.

رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور با بیان اینکه باید شیوه‌های درست واکسیناسیون را آموزش دهیم، تاکید کرد: در این زمینه نیز دچار ضعف هستیم که باید تلاش کنیم تا خلاءهای موجود جبران شود.

وی، واکسیناسیون را از سخت‌ترین بخش حرفه دامپزشکی برشمرد و اظهار کرد: متأسفانه دامپزشکان از مزایای سختی و زیان آور حرفه خود محروم هستند؛ دولت اکثر اقشار جامعه را به سمت بیمه‌های تأمین اجتماعی سوق داده است اما دامپزشکان از این مزیت بی بهره اند.

صفری تاکید کرد: اگر قرار است به ارزش واکسیناسیون توجه داشته باشیم باید به ارزش ارکان آن نیز توجه کنیم.

گفت و گو از حسین زحمتکش خبرنگار ورگ مازندران

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code