استان ها > گیلان

نگهداری میمون‌ها به تنوع زیستی سیاهکل آسیب می‌زند

رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست گیلان گفت: رهاسازی جانوران غیربومی در طبیعت استان و کشور می‌تواند صدمات جبران‌ناپذیری را بر پیکره تنوع زیستی و محیط زیست وارد کند.

به گزارش ورگ، علی نژاد گفت: پیرو گزارشات مردمی مبنی بر مشاهده سه قلاده میمون در حاشیه جاده محدوده آبینام شهرستان سیاهکل و اعزام ماموران یگان حفاظت محیط زیست جهت بررسی موضوع زنده‌گیری میمون‌ها، کارشناسان اعزامی موفق شدند میمون‌های رها شده را زنده‌گیری کنند.

وی افزود: میمون‌ها از نژاد رزوس هستند که با استفاده از تفنگ بیهوشی زنده‌گیری شدند.

علی‌نژاد با بیان اینکه این میمون‌ها احتمالا توسط مردم و یا مسافران در این منطقه رها شده‌اند، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه این جانوران به این اکوسیستم تعلق ندارند، لازم است از پیوستن آنان به محیط زیست منطقه جلوگیری به عمل آید تا به چرخه طبیعی و تنوع طبیعی منطقه آسیبی نرسد.

رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست گیلان با اشاره به اینکه متاسفانه اخیرا برخی از شهروندان اقدام به نگهداری گونه‌های غیربومی در منازل می‌کنند، افزود: رهاسازی جانوران غیر بومی در طبیعت استان و کشور می‌تواند صدمات جبران‌ناپذیری را بر پیکره تنوع زیستی و محیط زیست وارد کند.

وی از مردم منطقه و مسافران در خواست کردتا در صورت مشاهده میمون متواری از هر گونه اقدام خودسرانه خودداری کرده و مراتب را در اسرع وقت به پاسگاه‌ها و یا ادارات محیط زیست شهرستان اطلاع دهند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code