استان ها > خوزستان

نگرانی همزمانی پیک مجدد کرونا با آنفلوآنزا در پاییز

ورگ/خوزستان رئیس بیمارستان حاجیه نرگس معرفی ماهشهر با بیان اینکه بحران در خوزستان پشت سر گذاشته شده است، گفت: اکنون نگرانی ما بابت پیک مجدد بیماری و همزمانی شیوع کرونا با آنفلوآنزا در فصل پاییز است.

دکتر یحیی عامری با اشاره به روند وقوع پیک ابتلا به کرونا در خوزستان اظهار کرد: در پی شیوع کروناویروس در سطح کشور، پیک بیماری در خوزستان با تاخیر و در زمان خستگی کادر درمان رخ داد.

به گزارش ورگ، وی افزود: از اواخر اردیبهشت ماه درگیری شدیدی با بیماری داشتیم و پیک بیماری تا هفته پیش ادامه داشت اما در یک هفته اخیر آمار مبتلایان به کرونا و ورودی به اورژانس کاهش یافته است.

عامری گفت: امیدواریم با همکاری مردم، همچنان شیوع بیماری کاهش یابد و از این بحران و پیک دیرهنگام خارج شویم. 

رئیس بیمارستان حاجیه نرگس معرفی ماهشهر بیان کرد: برخی روزها تعداد مراجعه‌کنندگان بسیار زیاد و همه تخت‌ها اشغال بود و بیمار در اورژانس می‌ماند اما خوشبختانه با هماهنگی‌های انجام شده، بحران را پشت سر گذاشتیم؛ اکنون نگرانی ما بابت پیک مجدد بیماری و همزمانی شیوع کرونا با آنفلوآنزا در فصل پاییز است.

وی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، با تاکید بر جلوگیری از تاخیر در مراجعه بیماران به بیمارستان‌ها، عنوان کرد: بسیاری از بیماران، حتی کسانی که سکته قلبی یا مغزی می‌کنند، از ترس کرونا به بیمارستان مراجعه نمی‌کنند در حالی که مردم باید بیماران خود را به موقع به مراکز درمانی منتقل کنند زیرا بخش بیماران مبتلا به کرونا از بقیه بخش‌ها جدا است.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code