استان ها > گیلان

نگاه مردم برای حفاظت محیط زیست یک نگاه مطالبه گر باشد

مدیرکل دفتر محیط زیست بوم های دریایی گفت: از NGO ها انتظار داریم که با بررسی موضوعات، افراد را بیشتر در قضیه محیط زیستی درگیر کنند تا نگاه مردم را به سوی یک نگاه مطالبه گرانه برای حفاظت دریای خزر ببرند.

به گزارش ورگ، داود میرشکار در جلسه گرامیداشت روز دریای خزر که در پژوهشکده محیط زیست گیلان برگزار شد با بیان اینکه مدیریت زباله ها، کاهش مصرف و تولید زباله های پلاستیکی موضوعی که اکنون در بحث زباله در جهان مطرح است، افزود: در حوزه معاونت محیط زیست دریایی هدف اصلی این است که بتوانیم یک برنامه هدف‌گذار و اثر گذار را در این حوزه داشته باشیم.

وی افزود: از NGO ها انتظار داریم که با بررسی موضوعات، افراد را بیشتر در قضیه محیط زیستی درگیر کنند تا نگاه مردم را به سوی یک نگاه مطالبه گرانه برای حفاظت دریای خزر ببرند .

میرشکار با اشاره به این که ۲۱ مرداد روز جهانی دریای خزر نامگذاری شده است و متولی اصلی آن جمهوری اسلامی ایران بوده افزود: متاسفانه در کشورهای حاشیه دریای خزر خیلی بیشتر از داخل ایران به این روز پرداخته می‌شود.

مدیرکل دفتر محیط زیست بوم های دریایی  همچنین ابراز امیدواری کرد تا بتوانیم امسال را متفاوت تر و اثربخش تر از گذشته برگزار کنیم.

میرشکار به برنامه های برگزار شده در بندر کنگ اشاره کرد و گفت:برنامه های این بندر یک اتفاق نو در حوزه مقابله با زباله های پلاستیکی است و تلاش اصلی برنامه این بود که دانش‌آموزان مهره های اصلی این اتفاق باشند.

وی افزود: برنامه هایی همچون آموزش جمع‌آوری زباله های پلاستیکی و ایجاد چالش ها و آشنایی با آسیب‌های این زباله ها برای محیط زیست دریایی و انقراص گونه ها از جمله این برنامه ها بود که بعد این اتفاق منجر به فرهنگ سازی خوبی روی خود دانش‌آموزان شد تا زباله ها را از منزل و مدرسه خود جمع آوری کنند و این اتفاق فرهنگ سازی و اثرگذاری خوبی در جامعه داشت.

وی اظهار کرد: این گونه اتفاق ها در بحث دریای خزر با آگاهی دادن به مردم و درایتی که مرم استان گیلان دارند در آینده حتما شاهد بازخوردهای خوبی خواهد شد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *