استان ها > گیلان

نوجوانان و جوانان در راستای افق‌های انقلاب اسلامی گام بردارند

ورگ/گیلان نماینده ولی فقیه در گیلان بر گام برداشتن نوجوانان و جوانان در راستای افق‌های روشن انقلاب اسلامی تاکید کرد و گفت: انقلاب اسلامی درصدد تربیت نیروهای سالم، قدرتمند، توانمند و آگاه نسبت به دنیای پیرامون خود است.

آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در اجتماع منتخبان اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان با عنوان نحن انصارالمهدی(عج) به مناسبت ۴۰ سالگی این اتحادیه که در سالن اجتماعات مصلای رشت برگزار شد، اظهار کرد: دانش‌آموزان آینده سازان جامعه اسلامی محسوب می‌شوند و از اینکه در کنار شما قرار دارم بسیار خوشحال هستم.

نماینده ولی فقیه در گیلان حضور در کنار دانش‌آموزان را فرصت مغتنمی برای انتقال تجربه و مطالبه‌گری عنوان کرد و افزود: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان از دل نظام مقدس جمهوری اسلامی بر آمده و شما سکان‌داران آینده کشور هستید.

امام جمعه رشت با بیان اینکه افق‌های آینده کشور بسیار روشن است، تصریح کرد: روشنی افق‌های آینده کشور برای همه قابل لمس است.

آیت‌الله فلاحتی، سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را نمونه‌ای از نسل نخست انقلاب دانست و بیان کرد: یکی از خروجی‌های انقلاب اسلامی که آزادی خواهان دنیا به او اقتدا می‌کنند، شهید حاج قاسم سلیمانی است.

وی، سپهبد حاج قاسم سلیمانی را مصداق معنویت، اخلاق و حمایت از مظلومان عنوان کرد و گفت: تمام دشمنان انقلاب اسلامی متوجه شدند که انقلاب اسلامی درصدد تربیت نیروهای سالم، قدرتمند، توانمند و آگاه نسبت به دنیای پیرامون خود است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه علم و ایمان در میان جوانان نظام جمهوری اسلامی موج می‌زند، خاطرنشان کرد: نوجوانان و جوانان ما اهل شعور و شور، تعالی معنوی و مردان آینده تاریخ ایران اسلامی هستند.

آیت‌الله فلاحتی، کشور را نیازمند مدیران دلداده به مردم و نظام اسلامی ذکر کرد و یادآور شد: آینده کشور نیازمند مردانی دارای اراده قوی است.

وی با بیان اینکه آینده کشور نیازمند مردان مسلح به علم روز است، اظهار کرد: آینده کشور نیازمند کسانی است که دلداده مسیر ولایت و راه خدا باشند.

امام جمعه رشت بر گام برداشتن نوجوانان و جوانان در راستای افق‌های روشن انقلاب اسلامی تاکید کرد و افزود: آینده متعلق به کسانی است که جاه طلب و قدرت طلب نباشند.

وی با اشاره به اینکه گذشته انقلاب اسلامی بسیار روشن است، بیان کرد: هنوز نفوذی‌های دشمن در همه رده‌ها وجود دارند و هر جا ضربه خوردیم ناشی از وجود نفوذی‌ها است.

وی، خواستار شناسایی نفوذی‌ها توسط جوانان شد و تصریح کرد: تلاش کنید چهره‌های نفوذی را تشخیص دهید ضمن اینکه دلسوزان نظام درصدد هستند که افرادی دلداده به نظام و مردم در تصدی‌ها باشند.

نماینده ولی فقیه در گیلان بر تشکیل اضلاع الگوساز جوانان توسط متولیان مربوطه در نظام جمهوری اسلامی تاکید کرد و گفت: تکریم و تشویق دانش‌آموز می‌تواند بسترساز رصد جامعه برای شناسایی مسئولان دلسوز باشد.

عضویت در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان یک توفیق است

نادر جهان آرای، مدیرکل آموزش و پرورش گیلان نیز در این دیدار به نقش خودخواسته دانش‌آموزان برای عضویت در اتحادیه انجمن‌های اسلامی اشاره کرد و گفت: عضویت در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان یک توفیق است.

وی به نقش برجسته فرزندی دانش‌آموزان در خانه اشاره کرد و افزود: دانش‌آموزان در مدرسه نقش دانش‌آموزی را به عهده دارند و همواره باید تلاش کنند ظرفیت‌ها را شناسایی کرده و آن را عملیاتی کنند.

تشکیل انجمن اسلامی دانش‌آموزان در ۳۰۰ مدرسه گیلان

محمد لطیفی، مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گیلان نیز در دیدار مذکور با اشاره به اینکه دانش‌آموزان اعضای این انجمن سربازان نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند، اظهار کرد: انجمن اسلامی دانش‌آموزان در ۳۰۰ مدرسه استان تشکیل شده است.

وی به چهلمین سالگرد تشکیل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در کشور توسط امام(ره) اشاره کرد و یادآور شد: در دوران دفاع مقدس تعداد ۳۶ هزار نفر دانش‌آموز به شهادت رسیدند و ۱۶ هزار نفر از دانش‌آموزان عضو انجمن‌های اسلامی بودند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code