استان ها > گیلان

نهضت دیدار با خانواده‌های شهدا از ۲۲ بهمن اجرایی می‌شود

ورگ/گیلان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان با بیان اینکه نهضت دیدار با خانواده‌های شاهد و ایثارگر باید مورد توجه دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد، خاطرنشان کرد: از ۲۲ بهمن امسال لغایت ۲۲ اسفندماه نهضت دیدار با خانواده‌های شهدا و ایثارگران با مشارکت مدیران دستگاه‌ها و فرمانداران اجرا خواهد شد.

عبدالله پاکاری در شورای مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان،‌ با اشاره به تنگناهای مالی کشور که به واسطه دشمنی بی‌سابقه کشورهای استکباری ایجاد شده، اظهار کرد: امروز در جنگ اقتصادی قرار داریم و دشمن به هر بهانه‌ای به دنبال فشار وارد کردن بر ایران است.

وی مقاومت و ایستادگی ملت ایران را عامل ناامیدی دشمن دانست و افزود: همانگونه که دشمن در عرصه نظامی در مقابل فرهنگ ایثار و شهادت جوانان این مرز و بوم شکست خورد، در جنگ اقتصادی نیز احساس ناکامی می‌کند و نقشه‌هایش را نقش بر آب می‌بیند لذا به دنبال ایجاد تفرقه و نفاق و فتنه در کشور و بین مردم است.

مدیرکل بنیاد شهید گیلان با تاکید بر لزوم حفظ وحدت و همدلی و وفاق بین آحاد جامعه و مسئولان، تصریح کرد: جامعه هدف بنیاد شهید خانواده بزرگ شهدا و ایثارگران هستند که جایگاه و منزلت ویژه برای ما دارند لذا باید با برنامه‌ریزی‌های لازم زمینه رضایتمندی این قشر معظم را فراهم کنیم، زیرا خانواده‌های شهدا و ایثارگران نیز تحت تاثیر شرایط اقتصادی هستند و باید در پاسخگویی به آنان نهایت شکیبایی و سعه صدر را به خرج دهیم.

پاکاری، اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری را تنها راهگشای مشکلات اقتصادی کشور دانست و گفت: باید با صرفه‌جویی و ارتقای بهره‌وری و استفاده بهینه از همه ظرفیت‌ها و امکانات یک مدیریت جهادی داشته باشیم و از روش‌های ابتکاری در مواجهه با مسائل روز بهره بگیریم.

این مقام مسئول عدم اجرای بخشی از قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران را به واسطه محدودیت‌های بودجه‌ای دولت دانست و یادآور شد: یکسری از مشکلات در سطح ملی است و از توان بنیاد شهید استان خارج است، اما در سطح استان و شهرستان‌ها عملکرد قابل قبولی داریم و تعامل خوبی بین ادارات بنیاد شهید با فرمانداران و مدیران ادارات و ائمه جمعه جهت رسیدگی به ایثارگران برقرار است.

پاکاری با بیان اینکه در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه امسال قرار داریم، گفت: حضور در انتخابات و تلاش برای برگزاری هرچه بهتر برگزار شدن انتخابات یک وظیفه ملی و مذهبی است، اما روسای ادارات بنیاد شهید به عنوان کارگزاران نظام حق جهت‌گیری و حمایت از جناح یا کاندیدای خاص را ندارند. همچنین نباید اجازه دهیم یادواره‌های شهدا مکانی برای تبلیغات انتخاباتی شود.

وی دهه فجر را فرصت ویژه برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از طریق برگزاری برنامه‌های فرهنگی دانست و تصریح کرد: ۲۲ بهمن یکی از اعیاد ملی ماست و باید در گرامیداشت این ایام بکوشیم.

مدیرکل بنیاد شهید گیلان درمان، اشتغال و دیدار با خانواده‌های شاهد و ایثارگر را از جمله مباحث اولویت‌دار بنیاد شهید دانست و متذکر شد: امروزه میانگین سنی والدین شهدا به بیش از ۸۰ سال رسیده و لذا نیازمند مراقبتند. البته ۴۲ درصد از والدین شهدای استان مشمول حق پرستاری شدند، در حالی که میانگین کشوری آن ۲۰ درصد می‌باشد.

پاکاری ۲۲ اسفند امسال را مصادف با چهلمین سالگرد تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران دانست و تاکید کرد: باید از ظرفیت تشکل‌های ایثارگری در برگزاری ویژه برنامه‌های هفته شهدا استفاده کنیم.

وی خواستار همکاری شهرداری‌های استان جهت بازسازی و نوسازی یادمان‌های شهدا در آستانه عید نوروز شد و گفت: ادارات بنیاد شهید با مشارکت فرمانداران مراسم بیعت با شهدا را با جدیت دنبال کنند. همچنین استفاده از ظرفیت شورای مشورتی ایثارگران و شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان‌ها مورد توجه ادارات بنیاد قرار گیرد.

تهیه ۱۰۰ مصاحبه با والدین شهدا در آستانه چله بنیاد شهید

محمدرضا داوطلب، معاون فرهنگی بنیاد شهید گیلان نیز، خانواده‌های شهدا و ایثارگران را بهترین قشر جامعه دانست و اظهار کرد: خدمت به خاندان معظم شهدا و ایثارگران یک توفیق الهی است که نصیب مجموعه همکاران بنیاد شده است.

وی مهربانی با جامعه هدف را یک اصل در بنیاد شهید دانست و افزود: امروزه به واسطه تحریم‌های ناجوانمردانه و ظالمانه استکبار جهانی دچار محدودیت‌های مالی و بودجه‌ای هستیم و شرایط اقتصادی سختی بر جامعه حاکم است لذا همانگونه که رهبر انقلاب فرمودند، باید با وحدت و همدلی و ایثار و مقاومت از این پیچ تاریخی عبور کنیم.

معاون فرهنگی بنیاد شهید گیلان ۲۲ اسفند امسال را مصادف با چهلمین سالگرد تاسیس بنیاد دانست و گفت: در هفته بزرگداشت مقام شهدا ۴۰ ویژه‌برنامه در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خواهیم داشت.

داوطلب، شهدا را الگوهای ایثار و مقاومت و ایستادگی دانست و عنوان کرد: باید از ظرفیت حسینیه‌های شهدای سراسر استان در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بهره بگیریم.

وی همچنین از تهیه یکصد مصاحبه با والدین شهدای گیلان در آستانه چهلمین سالگرد تاسیس بنیاد شهید خبر داد و اضافه کرد: نهضت دیدار و سرکشی از خانواده‌های شهدا از ۲۲ بهمن لغایت ۲۲ اسفند اجرا خواهد شد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code