استان ها > خراسان رضوی

نمونه‌گیری منزل، روشی در پیشگیری از انتشار کروناویروس

ورگ/خراسان رضوی گروه پرستاران لندن، برای پیشگیری از انتشار کروناویروس و نمونه‌گیری از افراد مشکوک به کروناویروس از نمونه‌گیری در منزل استفاده می‌کند.

به گزارش نرس نیوز، هدف از این روش کاهش مراجعه بیماران به بیمارستان و کاهش استفاده از آمبولانس اعلام‌شده است.

این طرح توسط مشاور و متخصص بیماری‌های عفونی، دکتر لورنس جان  از بیمارستان پارک نورث یوویک، به دلیل خارج شدن 25 آمبولانس برای پاکسازی بعد از حمل‌ونقل بیماران مبتلا به کروناویروس ارائه‌شده است.

به‌طور میانگین پاکسازی هر آمبولانس 8 ساعت زمان لازم دارد و در این مدت آمبولانس از سرویس خارج می‌شود.

وی گفت: ما دریافتیم انتقال افراد به بیمارستان برای نمونه‌گیری و قرنطینه روش مناسبی نیست و بهترین روش، قرنطینه در منزل است.

 طی 24 ساعت یک متخصص بهداشت با تجهیزات محافظ شخصی (PPE) برای انجام آزمایش به منزل افراد مشکوک اعزام می‌شود.

گروه‌ مراقبت‌های ثانویه لندن خواستار این طرح برای آموزش و تمرین پرستاران برای انجام آزمایش شدند.

دکتر لورنس جان اظهار کرد: ما دریافتیم، بیشتر این بیماران در وضعیت مناسبی هستند و حالت بیماری ندارند به همین دلیل، روش مراجعه به منزل را اتخاذ کردیم.

کریستال اولدمن، مدیر اجرایی مؤسسه پرستاری کوین هشدار داد که این مسؤلیت اضافی، ممکن است زحمت بیشتری برای پرستاران ایجاد کند.

وی گفت: “در حال حاضر، در شرایط بی‌سابقه‌ای برای کاهش انتشار ویروس هستیم و تلاش می‌کنیم افرادی که به این بیماری مبتلا هستند را با بیشترین سرعت ممکن درمان کنیم. بنابراین مراجعه به منزل افراد و کاهش پاکسازی آمبولانس‌ها روشی معقولانه محسوب می‌شود.

دکتر اولدمن در ادامه افزود: البته این طرح مشکلاتی به همراه دارد و در حال حاضر سرویس پرستاران مسؤلیت‌های بخش خود را به عهده دارند و به همین دلیل وقت آزاد ندارند. اما این روش ممکن است فرصتی برای بازگشت پرستاران باتجربه که به‌تازگی بازنشسته شدن باشد.

در حال حاضر این طرح در اسکاتلند نیز اجرا می‌شود.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code