استان ها > لرستان

نظام رتبه‌بندی معلمان پیگیری شود

ورگ/لرستان نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی گفت: نظام رتبه‌بندی معلمان پیگیری شود.

فاطمه مقصودی در دیدار با وزیر آموزش‌وپرورش که امروز ۲۵ شهریورماه صورت گرفت، خواستار جذب نیروی انسانی همچون معلمان، سوادآموزی، پیش‌دبستانی شد و با توجه به مشکلات معلمان حق‌التدریسی خواستار تبدیل وضعیت معلمان قرارداد کار معین شد.

وی با بیان اینکه حدود ۳۰۰ نفر در استان به‌عنوان خدمتگزار در سال ۹۸ به‌کارگیری شدن ولی امسال اعتباری جهت به‌کارگیری آن‌ها داده نشده است، تصریح کرد: معیشت فرهنگیان شاغل و بازنشسته نیاز به توجه و بازنگری دارد.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس اختصاص سهمیه در استخدام‌ها و آزمون‌های تربیت‌معلم و نگاه ویژه به وضعیت آموزشی و پرورشی شهرستان را مورد تأکید قرارداد و بیان کرد: با توجه به نیاز ویژه به ارتقا وضعیت معیشت و رفاه فرهنگیان ذیل سند تحول بنیادین به‌طور دقیق مورد توجه قرار بگیرد، قطعاً مشکل حل خواهد شد.

مقصودی با تأکید بر لزوم نوسازی و تجهیزات مدارس در مقاطع تحصیلی افزود: افزایش اعتباری عمرانی برای بهبود وضعیت ساختمانی آموزشی نیاز به حمایت وزارت خانه دارد.

وی با اشاره به کمبود سرانه آموزشی خاطرنشان کرد: در شهرستان بروجرد با کمبود تجهیزات هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش مواجه هستیم.

نماینده مردم بروجرد در مجلس با تأکید بر ساماندهی اردوگاه فرهنگی، اضافه کرد: تعدادی از کلاس‌های درس در حوزه انتخابیه فاقد سیستم سرمایشی و گرمایشی بوده و با توجه به شروع مدارس از نیمه شهریور نیازمند بررسی و پیگیری ویژه در این موضوع است.

مقصودی مشکل آموزش مجازی در بستر شبکه شاد برای تعداد زیادی از دانش آموزان که نه موبایل دارند و غیر دسترسی به اینترنت را مورد تأکید قرارداد و افزود: عملکرد این وزارتخانه ارتباط مستقیمی با خانواده‌ها و فرزندان دارد.

وی تقویت و توسعه آموزشی مجازی در مدارس کلیه مناطق با تخصیص اعتبار برای ایجاد زیرساخت مجازی را لازم و ضروری دانست و بیان کرد: نیاز است گوشی و تبلت در اختیار دانش آموزان بی‌بضاعت قرار گیرد.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس ادامه داد: وضعیت طرح اقدام ملی مسکن ویژه فرهنگیان و موانع موجود عملیاتی کردن در بعضی از استان‌های وارد فاز اجرایی شده، ولی در لرستان در پیچ‌وخم روال اداری معطل مانده است.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *