استان ها > گیلان

نسل جوان و نوجوان را با شهید املاکی ها آشنا کنیم

ورگ/گیلان امام جمعه لنگرود، با بیان اینکه رهبر انقلاب تعبیر «قهرمان» را برای شهید املاکی به کار بردند، اضافه کرد: نسل جوان و نوجوان باید با شهید املاکی ها آشنا شوند.

حجت الاسلام والمسلمین مهدی نقوی در نخستین نشست هماهنگی گرامیداشت سالگرد شهادت سردار حسین املاکی که در فرمانداری شهرستان لنگرود برگزار شد، حضرت فاطمه زهرا(س) را نخستین برگزارکننده یادواره شهدا دانست و اظهار کرد: حضرت صدیقه طاهره(س) با حضور بر سر مزار شهدای جنگ احد، یاد و خاطره شهدا را زنده نگه داشت.

وی با بیان اینکه شهدا در اوج پاکی و طهارت خداوند را ملاقات می کنند، افزود: مزار شهدا و سرزمینی که متبرک به نام و یاد شهداست نیز از پاکی و طهارت برخوردار بوده و پاکی شهدا به دشمنان اجازه آلوده کردن این سرزمین را نمی دهد.

امام جمعه لنگرود، شرط پاک شدن را توسل و تمسک به شهدا دانست و تصریح کرد: اگر از سبک زندگی شهدا الگو بگیریم، از نورانیت و پاکی شهدا بهره مند خواهیم شد.

حجت الاسلام نقوی، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری، هنر را بهترین ابزار برای انتقال و ماندگاری پیام انقلاب دانست و عنوان کرد: متاسفانه آنگونه که شایسته است از ابزار هنر و رسانه برای انتقال عمیق پیام شهدا و معارف دفاع مقدس استفاده نکرده ایم.

وی با بیان اینکه دشمنان از بهترین و به روزترین ابزارهای هنری و رسانه ای برای مقابله با اسلام و انقلاب استفاده می کنند، گفت: اخیرا یک فیلم هالیوودی با هزینه ۱۵ میلیون دلاری درباره زندگی حضرت فاطمه زهرا(س) ساخته شده، اما این فیلم سیاست تفرقه افکنانه دشمن بین شیعه و سنی را دنبال می کند.

امام جمعه لنگرود، با تاکید بر لزوم عجین شدن پیام بزرگ شهدا با دل و جان فرزندان ما، خاطرنشان کرد: امروز فضای مجازی در اختیار دشمن است و نمی توانیم از آن برای صدور پیام انقلاب استفاده کنیم لذا مسئولان باید شبکه ملی اطلاعات را جدی بگیرند تا بتوانیم در فضای مجازی نیز نقش آفرینی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه رهبر انقلاب تعبیر «قهرمان» را برای شهید املاکی به کار بردند، اضافه کرد: نسل جوان و نوجوان باید با شهید املاکی ها آشنا شوند و لذا برگزاری یادواره های شهدا بهترین برنامه فرهنگی برای معرفی و آشنایی نسل جدید با زندگی و سبک و سیره شهداست.

حجت الاسلام نقوی، اتصال با شهدا را بهترین راه برای آشنایی دانش آموزان با دین و معنویت و اخلاق دانست و یادآور شد: یادواره های شهدا آغازی برای معرفی شهید املاکی ها به جامعه به ویژه نسل جوان است و باید شهدا را همانگونه که بودند معرفی کنیم و نباید از شهدا افسانه های دست نیافتنی بسازیم.

امام جمعه لنگرود، خواستار حضور و خاطره گویی همرزمان شهدا در یادواره ها شد و اظهار کرد: به زودی با کمک نخبگان و فعالان فرهنگی و هنری شهرستان لنگرود یک تولید محتوا در حوزه زندگی و سیره شهید املاکی جهت ارائه به ائمه جمعه استان و کشور خواهیم داشت.

رحیم حیدری، فرماندار شهرستان لنگرود نیز، شهدا را شایسته ترین الگو برای جوانان و نوجوانان دانست و تصریح کرد: نسل جدید باید بدانند که امثال املاکی ها چه کار بزرگی برای حفظ کشور و مردم کردند.

وی با اشاره به گذشت سه دهه از دفاع مقدس و فاصله گرفتن نسل های جدید از آن دوران پر افتخار، اضافه کرد: اگر نسبت به انتقال معارف و ارزش های دفاع مقدس با استفاده از ابزار هنر اقدام نکنیم، دشمن با ایجاد شبهه در ذهن جوانان، ارزش ها را به ضد ارزش تبدیل می کند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code