استان ها > آذربایجان شرقی

نرخ رشد جمعیت آذربایجان‌شرقی کمتر از متوسط کشوری است

ورگ/آذربایجان شرقی استاندار آذربایجان شرقی گفت: پیری و سالخوردگی جمعیت، نگرانی آتی کشور و استان است به طوری که اکنون متوسط وزن گروه‌های سنی در استان بسیار بالا بوده و نرخ رشد جمعیت استان نیز از متوسط کشوری کمتر است.

محمدرضا پورمحمدی روز چهارشنبه، چهارم تیر، در جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی، فرهنگی، سلامت بانوان و خانواده استان، با اشاره به روند رضایت بخش مبارزه با کرونا در استان، گفت: کرونا امتحان بزرگی برای کشور بود و با وجود تمامی مشکلات و تحریم‌ها توانستیم با برنامه ریزی، عملکرد خوبی داشته باشیم.

به گزارش ورگ، وی با بیان این‌که سازمان بهداشت جهانی، تجربه مبارزه با کرونا در ایران را موفق ارزیابی کرده است، افزود: تمامی دستگاه‌ها باید پشتیبان مجموعه بهداشت و درمان باشند.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات امروز کشور بحث امنیت غذایی و تغذیه به دلیل چاقی و دیابت است که باید به آن توجه ویژه شود.

پورمحمدی با اشاره به افزایش سن جمعیت استان، گفت: با توجه به مهاجرفرست بودن و به خصوص مهاجرت قشر جوان استان، در آینده با مشکل پیری مواجه خواهیم بود.

رقیه صادق‌زاده، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی نیز در این جلسه عنوان کرد: در سال گذشته، ۱۴۰۰ بانوی شاغل در وزارت بهداشت تحت غربالگری پیش سرطان قرار گرفته بودند که توصیه می‌شود، این امر برای تمامی دستگاه‌ها انجام شود.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code