استان ها > خوزستان

نام فولاد، نام نکوست – ورگ

فولاد که برای لیگ نوزدهم با جواد نکونام برنامه های بسیاری در سر دارد برای رسیدن به اهداف خود، نیازمند همدلی یار دوازدهم خود است.

به گزارش ورگ، فولاد امسال برای لیگ نوزدهم به جواد نکونامی سپرده شد که به واسطه بازی های خوب و تاثیرگذارش در سال های نه چندان دور تیم ملی و حضور در سطح اول فوتبال دنیا، کاملا برای اهالی فوتبال آشنا بود.

نکونام در حالی کار خود را آغاز کرد که بودجه تیم فولاد نسبت به فصل گذشته بسیار کاهش پیدا کرده بود ولی نکونام که انگیزه های بسیاری دارد، بدون آوردن بهانه کار خود را با برنامه ریزی دقیق برای جذب بازیکنان مورد نظر و آغاز تمرینات و اردوهای تیم آغاز کرد.

بر خلاف آن چه تصور می شد که سرمربی فولاد برای آغاز کار خود، دست روی بازیکنان میلیاردی بگذارد، خبری از بازیکن گران قیمت در تیم او نبود و این مربی جوان باتوجه به سیاست های باشگاه و کاهش بودجه تیم، کار خود را پیش برد تا همین اقدام مثبت او نشان دهد که نمی خواهد خود را پشت بازیکنان میلیاردی قایم کند و تنها به توانایی و تبحر خود اعتقاد و باور دارد.

 همه چیز در اردوهای پیش فصل فولادی ها خوب پیش رفت و تیم نیز برای حضور در فصل نوزدهم به خوبی آماده شد ولی تاخیر در آغاز لیگ، تیم های با برنامه ای چون فولاد را متضرر کرد.

سرخ پوشان اهوازی در پنج هفته سپری شده از لیگ برتر بازی های سختی را پشت سر گذاشته‌اند؛ دیدار با تیم های متمول و پرستاره همچون استقلال، سپاهان و شهرخودرو.

شاگردان نکونام پس از شکست در هفته اول لیگ برابر نفت آبادان، به مصاف استقلال تهران رفتند. دیداری با حضور هواداران آبی های پایتخت در آزادی. برخلاف آنچه پیش بینی می شد، سرخ پوشان اهوازی برابر شاگردان استراماچونی با جسارت ظاهر شدند و در نهایت با کسب یک امتیاز شیرین به اهواز برگشتند.

فولاد در گام دوم نیز سپاهان قلعه نویی را در اهواز پیش رو داشت. تیمی که چه از نظر مالی و چه بازیکن، تفاوت های بسیاری با فولاد دارد. اما نکته قابل توجه در تیم نکونام این بود که فولاد عزم خود را برای نتیجه گیری جزم کرده بود و نمی خواست به تیم پرستاره سپاهان باج دهد؛ سپاهانی که برای مساوی و حداقل امتیاز به اهواز سفر کرده بود و اگر ضربه به تیرک دروازه و موقعیت های شیمبا و قاسمی نژاد به گل تبدیل می شدند، چه بسا سرخ پوشان اهوازی اولین شکست سپاهان را رقم می زدند. اما این بازی با نتیجه تساوی به پایان رسید.

شهر خوردرو، سومین مصاف سخت شاگردان نکونام بود. فولاد که در هر بازی متفاوت تر از دیدار قبل ظاهر می شد، برابر شهرخودرو نیز بازی هجومی و همراه با خلق موقعیت را به نمایش گذاشت و در روزی که می توانست با گل های بیشتر زمین را ترک کند، با تک گل شیمبا برنده این دیدار شد. این برد در حالی به دست آمد که شاگردان نکونام هیچ موقعیتی به تیم گل محمدی ندادند.

فولاد که امسال بر خلاف سال های گذشته با یک خط دفاعی مستحکم در لیگ حاضر است و نشان داده حرف های بسیاری برای گفتن دارد، در هفته پنجم نیز پیکان را که امسال با تیم خوبی پا به لیگ نوزدهم گذاشته و تا این جای رقابت ها قویترین خط حمله را دارد، متوقف کرد.

به اذعان همه اهالی فوتبال، تیمی موفق خواهد بود که از خط دروازه و دفاع اطمینان خاطر داشته باشد. در سه بازی گذشته، فولاد گلی دریافت نکرده و این تبحر نکونام و تحول او در تیم فولاد بوده است. تیمی که فصل های گذشته گل های بسیاری دریافت می کرد اما اکنون انسجام خاصی در قلب دفاعی خود دارد. پس از استحکام خط دفاع، حالا نوبت به تحول در خط حمله فولاد رسیده است. خط حمله ای که با حضور شیمبا آقای گل فصل گذشته، امیرحسین باقرپورِ جوان و آینده دار، حسن بیت سعیدِ تکنیکی و … می تواند در ادامه با تفکرات نکونام دوباره جان بگیرد و شاهد فولادی مستحکم و هجومی باشیم.

اما نکته قابل توجه پس از کسب نتایج خوب فولاد و داشتن یک خط دفاع محکم و منسجم آن هم با وجود تغییر بیش از 70 درصد ترکیب تیم و کاهش بودجه، اعتراض عده ای به عملکرد فولاد است. البته همین تعداد، سال گذشته نیز حتی اگر فولاد به برد هم می رسید، شعار اعتراضی سر می دادند و هیچ وقت کنار تیم نبودند.

فولادِ فصل نوزدهم که با حضور نکونام در راس کادرفنی، روحی دوباره در جان آن دمیده و در پنج هفته ابتدایی لیگ نتایج خوبی برابر تیم های خوب و مدعی کسب کرده است، نیاز به همدلی یار دوازدهم خود یعنی هواداران واقعی دارد؛ هواداران اصیل فولاد بهتر از همه می دانند که هر وقت این تیم نتوانسته به نتایج ایده آل برسد، به خاطر دو دستگی هوادارانش بوده که در فصل های گذشته بسیار این تیم را متضرر کرده است.

این که تیم فولاد در هفته سوم و پنجم فصل نوزدهم، پس از تساوی های ارزشمند برابر تیم های سپاهان و پیکان مورد هجمه عده ای تماشاگرنما قرار می گیرد و با اعتراضاتی مواجه می شود، اقدامی تخریبی در راستای اهداف فولادی است که امسال هدف های بزرگی با نکونام در سر دارد.

فوتبالی های خوزستان و هواداران همیشه همراه فولاد خوب می دانند که پس از آن دوران طلایی سال های دور فولاد که بازیکنان بسیاری از این تیم به تیم های ملی دعوت می شدند، در سال های اخیر بازیکنانی از فولاد در تیم ملی امید جای نداشته اند اما امسال چند فولادی به تیم ملی امید دعوت شدند تا روزنه امیدی برای بیشتر دیده شدن بازیکنان، حتی در تیم ملی بزرگسالان باشد.

این فولاد برای مسیر قهرمانی خود و بازگشت به رده های بالای جدول، مسیری سه ساله را ترسیم کرده است و به طور حتم نکونام نیز برنامه های بسیاری برای تیمش در این مسیر دارد؛ برنامه هایی که برای پیشبرد آن ها به حمایت همه جانبه هواداران و مسوولان خوزستانی نیاز است.

پس اگر هواداران فولاد می خواهند این تیم همچون پنج هفته سپری شده از لیگ، در ادامه نیز متفاوت و هجومی تر ظاهر شود و فوتبال ناب خوزستانی را نظاره گر باشند، باید از همین الان متحد شده و سکوهای ورزشگاه نیز یک صدا به حمایت سرخ پوشان بپردازند.  

نام فولاد، نام نکوست؛ مردم خوزستان که روزهای خوبی را با این تیم ریشه دار و بزرگ سپری کرده اند باید به کادرفنی و تیم نکونام اعتماد داشته باشند تا این تیم به ساحل امن برسد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code