استان ها > گیلان

نامزدهای انتخابات با وعده‌های توخالی رای مردم را جلب نکنند

ورگ/گیلان گروه سیاست و اقتصاد امام جمعه اسالم خطاب به نامزدهای انتخابات مجلس یازدهم، یادآور شد:‌ مبادا با دروغ و فریب و وعده‌های توخالی بخواهید نظر و رای مردم را به خودتان جلب کنید لذا باید با مردم شفاف باشید.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد باقری ارومی امروز در خطبه‌های نماز جمعه اسالم،‌ به تبیین ویژگی‌ها و وظایف منتظران در دوران غیبت پرداخت و اظهار کرد: منتظران واقعی در مرحله اول باید نسبت به امام زمان(عج) شناخت داشته باشند.

وی با اشاره به توجه امام زمان(ع) در دوران غیبت به اوضاع امت اسلام به خصوص پیروان و منتظران واقعی،‌ افزود: پیامبر(ص) و ائمه معصومین(ع) به اذن الهی شاهد و ناظر بر اعمال و رفتار ما هستند و در مشکلات و سختی‌ها ما را تنها نمی‌گذارند.

امام جمعه اسالم در ادامه با گرامیداشت سالروز تاسیس نهضت سوادآموزی به دستور معمار کبیر انقلاب در هفتم دی،‌ تصریح کرد: علم‌آموزی و کسب دانش محدودیت سنی و جنسیتی ندارد و همانطور که پیامبر اکرم(ص) فرموده،‌ فرا گرفتن علم بر هر مرد و زن مسلمان واجب و لازم است و باید از دوران کودکی تا بزرگسالی و کهنسالی این آموزش‌پذیری وجود داشته باشد. البته به برکت انقلاب اسلامی کسانی که در دوره طاغوت از نعمت سواد بی‌بهره بودند باسواد شدند و حتی به مراتب عالی علمی رسیدند.

باقری ضمن تبریک ولادت حضرت زینب(س) و گرامیداشت روز پرستار، گفت: نام «زینب» را خداوند متعال خودش برای این بانوی بزرگوار انتخاب کرده و معنای آن زینت پدر است؛ دختری که واقعا زینت و مایه مباهات اهل بیت(ع) بوده و با به دوش کشیدن پرچم رسالت کربلا، پیام عاشورا را به جهانیان رسانده و کاخ ظلم یزیدیان را ویران ساخته است.

وی با بیان اینکه پرستاری کردن حضرت زینب(س) از امام سجاد(ع) و فرزندان امام حسین(ع) و رسیدگی به مجروحان حادثه کربلا موجب نامگذاری سالروز ولادت حضرت به عنوان روز پرستار شده است، تصریح کرد:‌ ضمن تبریک این روز به همه پرستاران و تقدیر از زحمات آنان عرض می‌کنم که کار پرستاری یک شغل نیست، بلکه یک عشق است و مسئولان باید نسبت به حل مشکلات پرستاران و تامین معیشت آنان توجه ویژه داشته باشند.

امام جمعه اسالم با اشاره به سفر رئیس جمهور به کشور ژاپن، خاطرنشان کرد: این سفر در راستای برقراری روابط حسنه دو کشور آسیایی و در پاسخ به سفر نخست وزیر ژاپن به ایران بود. آمریکا با واسطه قرار دادن ژاپن یک بار دیگر نشان داد که چقدر محتاج مذاکره و گفت‌وگو با جمهوری اسلامی است، اما مسئولان بلندپایه ایران باید توجه داشته باشند که این اقتدار در سایه مقاومت ایجاد شده است و باید با ایستادگی آن را حفظ کنیم.

باقری با بزرگداشت یوم‌الله نهم دی «روز بصیرت و میثاق امت با ولایت»، عنوان کرد: شناخت حق و باطل در فضای غبارآلود فتنه‌ها کار دشواری است که اگر قبل از وقوع فتنه خود را به ایمان و صبر مجهز نکرده باشیم و حق و اهل حق را براساس معیارهای درست نشناخته باشیم در هنگامه فتنه به مشکل خواهیم خورد.

وی با بیان اینکه بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ آشوب و اغتشاش با کلیدواژه «تقلب» در کشور به راه افتاد، تصریح کرد:‌ به دنبال این دروغ بزرگ کشور چند ماه درگیر اغتشاشات مختلف بود؛ تا اینکه آشوبگران در روز عاشورا به عزاداران و پرچم عزای حسینی جسارت کردند، اما امام حسین(ع) به عنوان معیار شناخت حق از باطل مردم را از ظلمت فتنه نجات داد.

امام جمعه اسالم اضافه کرد:‌ همچنین هدایت‌های پیامبرگونه مقام معظم رهبری در فضای غبارآلود فتنه ۸۸ این زمینه را برای مردم ایجاد کرد که فریب دروغ و تهمت‌زنی یک عده قدرت‌طلب و فتنه‌گر را نخورند و پای انقلاب خود بایستند. این واقعه بصیرت مردم را روز به روز بیشتر کرد؛ به گونه‌ای که در اغتشاشات اخیر خیلی زود خط فتنه را شناختند و خود را از فتنه‌گران و آشوبگران جدا کردند.

وی در پایان خطاب به نامزدهای انتخابات مجلس یازدهم، یادآور شد:‌ مبادا با دروغ و فریب و وعده‌های توخالی بخواهید نظر و رای مردم را به خودتان جلب کنید لذا باید با مردم شفاف باشید و از توانمندی‌ها و برنامه‌های خودتان بگویید و با تخریب دیگران به دنبال رای نباشید و در همه حال این مطلب را مد نظر قرار دهید که آبروی مومن از خانه کعبه هم بالاتر است.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *