استان ها > فارس

منیت‌ها را کنار بگذاریم اثرگذاری اقدامات بیشتر می‌شود

استاندار فارس با اشاره به اینکه در جریان کمک رسانی به سیل‌زدگان شیراز، همبستگی ماندگاری را شاهد بودیم، تاکید کرد که اگر منیت‌ها را کنار بگذاریم، اثرگذاری اقدامات بیشتر خواهد شد.

به گزارش ورگ، عنایت‌الله رحیمی یکشنبه بیست و ششم خرداد در مراسم اهداء نمادین کمک‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) که در فرمانداری شیراز برگزار شد، گفت: در حادثه سیل 5 فروردین شیراز، به رغم غمناکی حادثه، همبستگی اجتماعی اثرگذاری را شاهد بودیم.

وی گفت: در این حادثه بیش از 300 خودرو خسارت دید و 21 نفر از هم‌وطنانمان جان خود را از دست دادند و ۶ نفر نیز مصدوم‌شدند که تنها یک روز پس از سیل پرداخت خسارت به آنها آغاز شد.

استاندار فارس در این آیین نمادین گفت: بیش از ۳۰ مورد از بلایای طبیعی شامل فارس می شود و در ماه های اخیر سیل، تگرگ، سرمازدگی شدید، آتش سوزی و رانش را در این استان دیدیم .

رحیمی خاطرنشان کرد: همبستگی ایجاد شده در این حادثه یک سرمایه مهم برای استان است که می‌توان از این توانمندی و پتانسیل در بحران‌ها و حتی محرومیت زدایی استفاده کرد .

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در روزهای اول وقوع سیل، عنوان کرد: در شب‌های پنجم و ششم فروردین بیش از 300 هزار مسافر در شیراز اسکان یافتند و 70 هزار پرس غذا سرو شد و تیم های جهادی و هلال احمر در کمپ های سراسر استان به ارائه خدمات درمانی به مهمانان نوروزی پرداختند و بلافاصله با کمک سایر دستگاه‌ها، بحران سیل را مدیریت کردیم.

نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به مساعدت‌های  ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در حادثه سیل اخیر، اظهار کرد: ستاد اجرایی 3 میلیارد تومان برای کمک به سیل‌زدگان شیراز را مصوب کرد و امروز شاهد تحویل این کمک در قالب لوازم‌خانگی و لوازم‌التحریر و … هستیم.

رحیمی با بیان اینکه مقرر شد اعتبار مذکور از طریق یک گروه  به دست آسیب دیدگان برسد، یادآور شد: مدیریت منابع ستاد به‌خوبی انجام شد ضمن اینکه همه کمک‌های اولیه در 24 ساعت نخست حادثه انجام شد .

وی همچنین گفت: در طول دو ماه اخیر خانه‌های سیل‌زدگان گل برداری و شست‌وشو و 207 واحد منزل ترمیم و تعمیر شد.

استاندار فارس با بیان اینکه اگر در کارها منیت‌ها کنار رود و کار برای رضای خدا انجام شود، بسیار اثرگذار و ماندگار خواهد بود، خاطرنشان کرد: این مهم را در سیل شیراز به‌خوبی درک کردم.

نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه در سیل استان 700 میلیارد تومان به استان خسارت وارد شد که ۳۰۰ میلیارد مربوط به باغات استان بود، افزود: در این حادثه ۱۲ هزار واحد مسکونی استان دچار خسارت شدند که  بیش از ۵ هزار واحد ان نیاز به بازسازی کامل دارند .

وی یادآور شد: اختصاص وام با کارمزد 5 درصد و بلاعوض به سیل‌زدگان از دیگر اقدامات خوبی بود که انجام شد .

رحیمی اضافه کرد: پس از وقوع سیل یک‌رویه هم بستگی و اتحاد در استان به وجود امد به گونه ای که مجموعه دستگاه قضا با حضور به موقع خود برای ارزیابی خسارت ها اقدام کردند، همچنین شهرداری، معاونان و کارکنان این مجموعه در سه شبانه روز تلاش بی وقفه به حل معضلات در مناطق سیل زده پرداختند.

استاندار فارس گفت: از تحمل و صبر مردم به‌ویژه در مناطق سیل‌زده سپاسگزارم دارم و از قصورات احتمالی پوزش می‌طلبم .

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code