استان ها > خوزستان

ممنوعیت صادرات الکل و مواد شوینده در خوزستان

ورگ/خوزستان رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: هرگونه صادرات الکل طبی و موادشوینده بهداشتی تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

امیرحسین نظری در بازدید از شرکت الکل رازی در شهرستان آبادان، اظهار کرد: با توجه به وضعیت موجود و تامین اقلام مورد نیاز بهداشتی مردم استان مقرر شده تا هرگونه صادرات مواد شوینده ممنوع شود و از آنجایی که الکل کارخانه رازی به دلیل برخورداری از استانداردهای جهانی قابلیت صادرات دارد طبق هماهنگی های صورت گرفته بعد از این محصول فقط جهت مصارف داخلی عرضه و به فروش خواهد رسید.

وی افزود: این کارخانه توانایی تولید روزانه ۱۰۰ هزار لیتر الکل از ملاس نیشکر را دارد و ۸۰ درصد الکل طبی مورد نیاز کشور را تولید می کند که در این زمینه بزرگترین واحد تولید الکل کشور محسوب می شود.

نظری تصریح کرد: با تهیه این میزان الکل تا حدودی نیاز استان و کشور در تامین این ماده برطرف می شود.

وی خاطرنشان‌کرد: این سازمان آمادگی دارد تا با انجام هماهنگی های لازم جهت در اختیار قراردادن الکل مورد نیاز به واحدهای بسته بندی، توزیع در سطح استان و کشور را انجام دهد تا این محصول با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار گیرد.

به گزارش ورگ به نقل از سازمان صمت خوزستان، ماده اولیه کارخانه الکل، ملاس نیشکر است که در واقع از پسماند نیشکر در کارخانه های تولید شکر، دو محصول ارزشمند شامل خمیر مایه و الکل طبی تولید می شود.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *