استان ها > خوزستان

ممنوعیت تردد در جاده‌های ساحلی اهواز / حاشیه رودخانه‌های خوزستان خطرناک‌اند

رئیس پلیس راهور خوزستان از مسدود شدن و ممنوعیت تردد وسایل نقلیه در جاده‌های ساحلی غربی و شرقی اهواز تا اطلاع ثانوی خبر داد.

سرهنگ منصور جمشیدی در گفت‌وگو با ورگ، اظهار کرد: با توجه به افزایش دبی آب سدهای خوزستان، بارندگی و افزایش دبی رودخانه‌ها، جهت مقابله با سیل احتمالی تمهیداتی اندیشیده شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه جاده‌های ساحلی آسیب‌پذیری بالایی دارند، تا اطلاع ثانوی و مستعد شدن شرایط جوی، تردد در جاده‌های ساحلی غربی و شرقی مخصوصاً در ورودی پل‌ها ممنوع اعلام شده است.

جمشیدی بیان کرد: در صورت وقوع سیل، با تردد خودروها در جاده ساحلی خطر بالقوه‌ای مردم را تهدید می‌کند که جهت پیشگیری از خطرات احتمالی این مسیرها مسدود شده‌اند.

رئیس پلیس راهور خوزستان توصیه کرد: مردم مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند. همچنین شهروندان و مسافران نوروزی خودروهای خود را در حاشیه رودخانه‌ها پارک نکنند.

جمشیدی با بیان اینکه در شرایط کنونی توقف در بستر و حاشیه رودخانه‌ها خطرناک است، تصریح کرد: شب گذشته نیروهای راهور در اهواز مجبور شدند تا پاسی از شب خودروهایی که در حاشیه رودخانه قرار داشتند را راهنمایی کنند تا حرکت کنند.

وی با اشاره به پیش‌بینی بارش‌های رگباری در خوزستان عنوان کرد: مردم تا حد امکان از سفر غیرضروروی بپرهیزند و سفرهای خود را به تعویق بیندازند.

جمشیدی ادامه داد: همچنین رانندگان در زمان بارندگی اطمینان حاصل کنند که برف پاک‌کن سالم است و چراغ خودرو را در زمان بارندگی شدید روشن کنند. در صورت وقوع سیل خودروی خود را ترک کنند و به مناطق مرتفع بروند زیرا به هیچ وجه داخل خودرو جای امنی نیست.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code