استان ها > مرکزی

معدوم سازی 23 تن گوشت قرمز و سفید در ساوه

ورگ/مرکزی رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان ساوه از معدوم سازی بیش از 23 تن گوشت قرمز و سفید غیر قابل مصرف در این شهرستان طی 9 ماهه سال جاری خبر داد.

دکتر داود سرمدی در گفت‌وگو با ورگ، به بیان عملکرد حوزه نظارت بر فرآورده‌های خام دامی و مبارزه با بیماری‌های دام و طیور طی 9 ماه اول سال جاری در شهرستان ساوه پرداخت و اظهار کرد: در 9 ماه اول سال جاری بیش از 4600 مورد بازدید از مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی صورت گرفت و 2.5 تن گوشت قرمز و بیش از 20هزار و 500 کیلوگرم گوشت مرغ غیر قابل مصرف ضبط و معدوم شد.

وی افزود: در نیمه اول سال جاری 8300 راس دام سبک و سنگین در کشتارگاه دام شهرستان کشتار و مقدار 538 تن گوشت قرمز استحصال شد.

سرمدی تصریح کرد: در این مدت 25 هزار راس دام سبک و سنگین علیه بیماری تب مالت و 32 هزار راس دام سبک و سنگین بر علیه بیماری شاربن و بیش از هزار  قلاده سگ علیه بیماری هاری واکسینه شدند و حدود 5500 راس دام سنگین مورد تست سل و دو هزار راس دام نیز مورد آزمایش بروسلوز قرار گرفت.

رئیس شبکه دامپزشکی ساوه بیان کرد: در طی 9 ماهه امسال بیش از 750 هزار نوبت واکسیناسیون علیه بیماری‌های دامی دام‌های سبک و سنگین شهرستان انجام گرفت.

وی عنوان کرد: تعداد جوجه‌ریزی در واحدهای پرورش مرغ گوشتی چهار میلیون قطعه و در واحدهای پرورش مرغ تخمگذار و پولت 344 هزار قطعه است.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code