استان ها > گیلان

معامله قرن با حمایت کشورهای منطقه از فلسطین نابود خواهد شد

ورگ/گیلان امام جمعه رشت، معامله قرن را یک نطفه شوم دانست که مرده متولد شده و گفت: امروز شاهد اتحاد بیش از پیش فلسطینیان هستیم و با حمایت کشورهای منطقه از فلسطین این نقشه استکباری از بین خواهد رفت.

آیت‌الله رسول فلاحتی امروز(یازدهم بهمن‌ماه) در خطبه‌های نماز جمعه شهر رشت که در مصلی امام خمینی(ره) این شهر برگزار شد، با اشاره به فرارسیدن یوم‌الله ۱۲ بهمن و سالروز ورود معمار کبیر انقلاب اسلامی به میهن، اظهار کرد: انقلاب اسلامی تنها متعلق به ایران نیست و مقدمه‌ای برای انقلاب جهانی امام زمان(عج) خواهد بود.

وی امام خمینی(ره) را یک انقلابی بزرگ دانست و افزود: اخلاص، توکل بر خدا و صبر بر مشکلات سه ویژگی بارز اخلاقی امام بود و ایشان انقلابی پاک را به جامعه بشریت عرضه داشت که سعادت دنیا و آخرت را رقم می‌زند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به طرح مجدد معامله قرن توسط آمریکا،‌ اضافه کرد: هدف نهایی آمریکا از طرح معامله قرن چپاول خاورمیانه است و با تسلط اسرائیل بر منطقه راحت‌تر به خواسته باطل خود خواهد رسید.

امام جمعه رشت معامله قرن را یک نطفه شوم دانست که مرده متولد شده و گفت: امروز شاهد اتحاد بیش از پیش فلسطینیان هستیم و با حمایت کشورهای منطقه از فلسطین این نقشه استکباری از بین خواهد رفت،‌ اما همچنان شاهد کارشکنی برخی از کشورهای عربی و همکاری آنان با آمریکا علیه منطقه هستیم.

وی با بیان اینکه جنایت‌های آمریکا این کشور را به نماد شیطان تبدیل کرده، متذکر شد: آمریکا همواره عامل فتنه و آشوب در ایران و عراق و سوریه و لبنان و افغانستان و… بوده است، اما خون شهدا همواره دشمنان را به عقب رانده و شکست‌های سنگین بر آنان تحمیل کرده است.

آیت‌الله فلاحتی، راهپیمایی سه میلیون نفری مردم عراق را موجب تحقیر آمریکا و قدرت‌های سلطه جهانی دانست و خاطرنشان کرد: ما با مردم آمریکا جنگی نداریم، اما با سردمداران آمریکایی که مصداق یزیدیان زمان هستند، مقابله می‌کنیم و «مرگ بر آمریکا» را فریاد می‌زنیم.

وی حمله موشکی ایران به پایگاه نظامی آمریکا در عین‌الاسد را یک شکست بزرگ برای آمریکا دانست و تصریح کرد: هنوز تلفات نظامیان آمریکا مشخص نشده و ترامپ این شکست را قبول کرده است. حضور میلیونی مردم در مراسم تشییع سردار سلیمامی و شهید ابومهدی المهندس نیز هراس به دل دشمنان اسلام و انقلاب انداخت و جرات حمله به ایران را ندارند.

امام جمعه رشت با اشاره به طرح خروج ایران از ان.پی.تی،‌ تاکید کرد: تحریم‌های هسته‌ای ایران با ان.پی.تی مغایرت داشت و امیدواریم مجلس به زودی به مسئله خروج ایران از این قرارداد رسیدگی کند.

نماینده ولی فقیه در گیلان از کاندیداهای انتخابات خواست اخلاق را مد نظر قرار دهند و افزود: تبلیغات انتخاباتی باید در چارچوب قانون انجام شود و مردم رفتارهای کاندیداها را ملاک قرار دهند و از رفتن افرادی ضد قانون به مجلس قانونگذاری جلوگیری کنند.

وی با اشاره به توجه اسلام به تکریم انسانیت، عنوان کرد: انسان با کرامت آفریده شده و لذا والدین در تربیت فرزندان باید این کرامت را پرورش دهند. انسانی که در خانواده تکریم شود، در جامعه نیز به حفظ کرامت خود و دیگران توجه خواهد کرد.

آیت‌الله فلاحتی تکریم انسان را جزو سیره نبوی و ائمه معصومین(ع) دانست و یادآور شد:‌ اگر کودکان و نوجوانان در خانواده مورد تکریم قرار نگیرند، به سمت دیگران جلب خواهند شد و سلامت جسمی و روحی آنان در خطر قرار می‌گیرد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code