استان ها > همدان

مطالعات در رابطه با پدیده گردوغبار تا پایان شهریور آماده می‌شود

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان گفت: مطالعات در رابطه با پدیده نوظهور گردوغبار تا پایان شهریورماه آماده می‌شود.

به گزارش ورگ، سیدعادل عربی ظهر شنبه ۱۵ تیر در شورای اداری استان همدان، با بیان اینکه مطالعات در رابطه با پدیده نوظهور گردوغبار تا پایان شهریورماه آماده می‌شود، تصریح کرد: آمار سال ۹۷ نشان از کاهش ۵۰ درصدی روزهای آلوده بر اثر گردوغبار نسبت به سال ۹۶ دارد؛ امسال نیز تنها ۲ روز به علت گردوغبار به عنوان روزهای آلوده به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه استان همدان از منظر گازهای آلاینده مشکلی ندارد، عنوان کرد: کنترل آلودگی هوای کلانشهرها یکی دیگر از دغدغه‌های محیط زیست کشوری است که خوشبختانه همدان با آن مواجه نیست؛ همدان تنها در فصل زمستان به علت وارونگی هوا و غلظت الاینده‌ها آلوده می‌شود.

عربی در ادامه با بیان اینکه پسماند را نخستین موضوع محیط زیستی کشور و به ویژه استان دانست، اظهار کرد: پسماند همواره در مشکلات زیست محیطی کشور و به ویژه استان اولویت دارد که خوشبختانه بعد از حضور رئیس سازمان محیط زیست کشور گام‌های خوبی در این زمینه برداشته شده است.

وی با اشاره به راه‌اندازی سایت پسماند تا پایان سالجاری، تصریح کرد: استان همدان برنامه‌های خوبی در جهت مقابله با این معضل زیست محیطی از جمله طرح جامع پسماند برای ۱۲۰۰ تن پسماند در دو سایت همدان و ملایر در دستور کار خود قرار داده است.

عربی در رابطه با مشکلات حق‌آبه تالاب آق گل بین استان‌های همدان و مرکزی نیز بیان کرد: بر اساس نشست اخیر اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان با استان مرکزی، امید است هرچه زودتر این مشکلات حل شود.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *