استان ها > گیلان

مشکل اصلی خودروهای گرفتار در برف چیست؟

ورگ/گیلان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان با بیان اینکه راهداران به ۹۵ دستگاه خودروی گرفتار در برف امدادرسانی کردند، گفت: این خودروها یا فاقد زنجیر چرخ بودند و یا در صورت همراه داشتن زنجیر چرخ با چگونگی بستن آن آشنایی نداشتند.

محمدرضا نازک کار در گفت وگو با ورگ، با اشاره به بارش برف در محورهای کوهستانی گیلان، اظهار کرد: راهداران اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان اقدام به برفروبی و بازگشایی محورها در شهرستان های تالش، رودبار، سیاهکل، املش، رودسر، ماسال، شفت، فومن، رضوانشهر و آستارا کردند.

وی با بیان اینکه طی ۴۸ ساعت گذشته ۴۸ نفر مسافر در راهدارخانه لرزره محور اسالم – خلخال اسکان داده شدند، تصریح کرد: همچنین راهداران به ۹۵ دستگاه خودروی گرفتار در برف امدادرسانی کردند. این خودروها یا فاقد زنجیر چرخ بودند و یا در صورت همراه داشتن زنجیر چرخ با چگونگی بستن آن آشنایی نداشتند که نیازمند آموزش قبل از سفر در محورهای کوهستانی و برفگیر است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان از برفروبی ۵۳۵ کیلومتر/باند از محورهای کوهستانی گیلان طی مدت مذکور خبر داد و اضافه کرد: در محورهای روستایی نیز ۶۹۶ کیلومتر/باند برفروبی کردیم.

نازک کار از مصرف ۱۸۶ تن مخلوط شن و نمک در محورهای کوهستانی و ۵۷ تن در محورهای روستایی خبر داد و گفت: در حال حاضر کلیه محورهای اصلی و فرعی استان به غیر از محور پونل – خلخال باز است. البته تردد در محورهای کوهستانی تنها با زنجیر چرخ امکان دارد.

وی با بیان اینکه از ابتدای بارش ها در استان ۳۷ محور روستایی مسدود شد، خاطرنشان کرد: با تلاش راهداران در همان ساعات اولیه این محورها بازگشایی شد و تردد جریان یافت.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان ارتفاع برف در محور اسالم – خلخال را ۵۰ سانت دانست و یادآور شد: در محورهای پونل – خلخال ۵۰ سانت، ماسال – گیلوان ۳۰ سانت و سیاهکل – آبی نام ۴۵ سانت برف داشتیم.

نازک کار اضافه کرد: در حال حاضر ۵۱۷ راهدار در قالب ۵۳ اکیپ راهداری با استفاده از ۳۲۱ دستگاه ماشین آلات سبک، نیمه سنگین و سنگین در ۲۸ راهدارخانه گیلان فعال و آماده خدمت رسانی به مردم هستند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code