استان ها > خراسان رضوی

مسابقات اسب‌سواری در کاشمر ۳ مصدوم برجای گذاشت

مسابقات اسب‌سواری کاشمر با سه مصدوم و حادثه‌دیده در روستای فدافن از بخش مرکزی به کار خود پایان داد.

رئیس هیات سوارکاری کاشمر در حاشیه این مسابقات در گفت‌وگو با خبرنگار ورگ، عنوان کرد: مسابقات کورس سوارکاری برای اولین بار در پیست تازه تاسیس هیات سوارکاری شهرستان کاشمر واقع در روستای فدافن برگزار شد.

امید اولیایی افزود: در این دوره از مسابقات چابک‌سوارانی از شهرهای گناباد، بیدخت، بردسکن، خلیل‌آباد و کاشمر در دو گروه اسب‌های ترکمن و دوخون با یکدیگر به رقابت پرداختند.

وی ادامه داد: متاسفانه این دوره از مسابقات سه مصدوم داشت که در کورس اسب‌های ترکمن به دلیل فرار اسب در پیچ اول چابک‌سوار به زمین زده شد که خوشبختانه مصدومیت وی جدی نبود اما در کورس اسب‌های دو خون به رغم این که بارها اعلام شده بود تماشاچیان از پیست فاصله بگیرند اما به دلیل آمدن یکی از تماشاگران به داخل پیست چابک‌سوار نتوانست اسب را کنترل کند و به زمین زده شد.

رئیس هیات سوارکاری کاشمر بیان کرد: متاسفانه این حادثه موجب مصدومیت شدید چابک‌سوار و فرد تماشاچی شد که سریعا توسط نیروهای هلال‌احمر و اورژانس ۱۱۵ حاضر در محل به بیمارستان منتقل شدند.

وی اظهار کرد: چابک‌سوار مصدوم شده از بیدخت بود که از ناحیه سر و کمر دچار مصدومیت شدید شده است.

اولیایی ادامه داد: اکنون شهرستان کاشمر دارای دو پیست اسب سواری مربوط به باشگاه خصوصی و دیگری متعلق به هیات سوارکاری شهرستان کاشمر است.

وی گفت: پیست اسب‌سواری هیات سوارکاری شهرستان کاشمر از خاک بسیار خوبی برخوردار است اما برخی پیچ‌ها از استانداردهای لازم برخوردار نیست که امیدواریم به زودی تمام مشکلات و نواقص رفع شود.

رئیس هیات سوارکاری کاشمر بیان کرد: امیدوار هستیم این مسابقات ادامه داشته باشد و هر هفته بتوانیم مسابقات کورس سوارکاری با حضور شرکت کنندگانی از شهرهای مختلف استان و حتی کشور برگزار کنیم.

وی افزود: تلاش می‌شود با فراهم کردن برخی نیازهای اولیه در مسابقات بعدی از شهرهای بیشتری شرکت کننده داشته باشیم و مسابقاتی در خور شان چابک‌سواران و تماشاچیان برگزار نماییم.

اولیایی عنوان کرد: در مجموع ۱۵ راس اسب در دو دور به مسافت یک‌هزار متر و یک هزار و ۲۰۰ متر با هم به رقابت پرداختند که در پایان به صاحبان اسب‌های اول ۷ میلیون ریال، دوم ۵ میلیون ریال و سوم سه میلیون ریال جوایز نقدی اهدا شد.

وی بیان کرد: در دور اول اسب‌های ترکمن آقایان پاکروان با اسب لهیب، نجفی با اسب سایه و رضوانی با اسب سفید برفی و در دور دوم اسب‌های دوخون آقایان قادری با اسب بوبلا، علیزاده با اسب پارما و صفرنژاد با اسب وای وای به ترتیب حائز مقام‌های اول تا سوم شدند.

اولیایی همچنین نبود مکان و دفتر دائمی و حمایت‌های بسیار اندک را از جمله مشکلات هیات سوارکاری کاشمر ذکر کرد و افزود: در احداث این پیست اسب‌سواری کمک‌های شخصی بسیار بیشتر از حمایت‌ها و کمک‌های اداره ورزش و جوانان کاشمر و اعتبارات دولتی بوده است.

رئیس هیات سوارکاری کاشمر گفت: اکنون ۱۳۰ نفر نفر عضو هیات سوارکاری هستند که کارت برای آن‌ها صادر شده است.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *